Avatar uživatele
Bullner

Mám rc auto – 40,680 mhz , potřebuji to změnit , brácha má to samý a ,,ovládá,, i moje rc auto , jde to ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3574 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bazuka

Dají se koupit výměnné krystaly / vždy sada 2 ks / . stačí je ve vysílači a přijímači vyměnit. Mohou tak fungovat současně, pokud má každý jinou sadu – i více jedinců. Dobře poradí v modelářské prodejně.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
McArthur

Příklad náhradních krystalů pro RC modely Arctic: http://www.ci­pel.cz/catego­ry.php?id_cate­gory=384

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Jak píše bazuka. V pásmu 40 MHz by měla být analogová RC souprava, žádné párování tlačítkem nebude. Pokud je to slušně postavené, tak by jak na vysílači tak na přijímači měl být přístuný krystal. Když oba nahradíš jinou hodnotou (např. místo 40,680 tam dáš 40,765) poběží řízení Tvého auta na jiném kanále a nepolezete si do zelí.

Na modelářském letišti jsem viděl na budce pověšený pásek s vyznačenými kanály a na něm kolíčky… Každý modelář co přišel na letiště svým kolíčkem označil kanál na kterém pojede. Pokud byl kanál již obsazený, musel si vybrat jiný pro který má náhradní krystaly…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Přečti si pořádně návod. Vysílač a přijímač by měly jít jednoduchým způsobem spárovat. Většinou se zapne přijímač a nějaké tlačítko na vysílači se déle podrží. Ještě to bývá tak, že nějaká dioda při spárování na přijímači problikne.
Po spárování vysílač ovládá jen ten spárovaný přijímač.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek