VampGirl

Mám prosím gramaticky dobře tuto německou větu?

Píšu kamarádce do Německa dopis o Vánocích. Chtěla jsem napsat toto: Jsem ráda, že jsi měla pěkné Vánoce. A přeložila jsem to takto: Ich bin froh, dass du schönen Weihnachten hattest. Je tu mezi námi nějaký lepší němčinář než já? :) Konkrétně bych ráda věděla, jestli mám dobře to schönen Weihnachten, jestli tam nemá být jen schöne… Děkuju.

Nejlepší odpověď
MK44

Když bych to psal bez členu, tak jen „schöne Weihnachten“.

VampGirl

Děkuju za pomoc. Nebylo mi jasné, jak je to s tím členem. Vánoce jsou brány jako množné číslo, tak jsem podle tabulky skloňování přídavných jmen vyhledala, že by tam mělo být schönen… Ale dám na vás. :D

quentos

ano, je to tak, jak píše kolega.