Punks121

mam pronajatý pozemek od fondu, muze me nekdo predbehnout s koupí?

Zdravim, pronajal jsem si pozemek od pozemkového fondu a bojim se aby tam někdo nezašel nekoupil si ho a ja o tu zahradu prisel, kdo má jako první právo na odkoupení ? díky

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nemáš zajištěno přednostní právo koupě smluvně, tak ho může fond, pokud bude chtít prodat komukoli

Další odpovědi
kapka

My jsme meli taky pronajaty pozemek od poz. fondu, ale meli jsme ve smlouve, ze mame prednostni pravo na odkoupeni. Pak jsme ho koupili. On totiz nesel koupit hned, proto jsme to docasne resili pronajmem. Zkuste to nejak vlozit do smlouvy, ze jste prednostni zajemce o koupi.

anonym

Pokud pozemek je ve vlastnictví státu a ten by časem prodali,máš předkupní pravo, ale pokud je pozemek v restitučním řízení(hledá se vlastník) máš smůlu. Pokud se vlastník přihlásí záleží potom na domluvě.

Punks121

já mam pachtýřskou smlouvu na dobu neurčitou ale že mam přednostní právo tam psáno neni