katkabalikov

Mám pronajatý nebytový prostor s řádně sepsanou smlouvou a pronajímatel prodal nebytový prostor

Smlouva je na moji firmu s.r.o. a pronajímatele fyzickou osobu.
Dotaz ohledně platnosti smlouvy: Mám pronajatý nebytový prostor s řádně sepsanou smlouvou s panem X, který nyní prodal panu Y nebytový prostor. Je tedy smlouva neplatná a musím uzavřít novou smlouvu s panem Y? Děkuji za odpověď

Odpovědi
terry

Pokud je smlouva sepsána s panem X a majitelem je nyní pan Y, pak asi smlouva není platná a bude potřeba sepsat novou.
Pokud není mezi vámi a pány X a Y nějaká smlouvička či příloha ke smlouvě, že nájemníkům nájemní smnlouva pokračuje dále i s novýn majitelem. Ale to pochybuji.