Avatar uživatele
anonym

Mám pronajatou kancelář, kterou používám občas. Musím ji mít přihlášenou jako provozovnu?

pronajatá kancelář – provozovna?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Hlada, Wang před 4502 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
fablen

Pokud tam nepřijímáte zákazníky, ale pouze si tam chodíte pracovat, pak to ponechte jako kancelář a nikam nic nehlašete. Na dveřích označte obchodní firmou a Vaším IČO. Veškeré provozní náklady si do výdajů dáte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Spíš bych si být tebou položil tu otázku trochu jinak. Potřebuješ vůbec na něco tu kancelář? Když ji stejně používáš jen občas 🙂 . Nebylo by pro tebe lepší založit si virtuální sídlo firmy , neplatit tak z kanceláře zbytečně vysoký nájem a ty ušetřené peníze radši investovat do firmy?

Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, myslím, že jako provozovna v tomhle ohledu stačí vlastní bydliště. Na druhou stranu když si pronajímám kancelář, tak bych ji používal na sto procent. Ale chápu, že ne každý profese to umožňuje. To já jsem si kancelář celou zrekonstruoval, hlavně mě baví podlaha do kanceláře, která je příjemně měkká a dobře se udržuje. Ale je taky pravda, že tam prakticky každý týden zvu nějakého klienta.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání