PotterheadCZ

Mám problémy s krční páteří, mám to řešit s doktorem, nezhorší se to?

Když sem byla asi v cca 7. třídě a dělali jsme rozcvičky v tělocviku tak jsme zakláněli krky dozadu a jako kdyby prokrucovaly z jedné strany na druhou v záklonu. A já z toho chytla zlozvyk a dělala sem to opravdu pokaždé, když sem mohla a už ten krk opravdu bolel. V 8 nebo 9 třídě sem se to odnaučila. Teď na střední sem zjistila, že to tu páteř ničí. A mě mezi lopatkami až k hlavě ta páteř často bolí. Mám skloněnou hlavu a za chvilinku mě bolí krk nebo se protáhnu a asi 15× mi to prolupne mezi lopatkami a večer už to dost bolí a ta bolest mi vystřeluje až do uší. Teď už se většinou stačí jen pohnout, buď zády nebo hlavou a lupne mi tam. Bojím se, aby nebylo něco v nepořádku a tak. Měla bych zajít k doktorovi, nezhorší se to?

Nejlepší odpověď
klumprt

Tady v Česku je to zařízeno tak, že každý normální člověk má zdravotní pojištění a když ho něco bolí víc než snese, tak s tím jde k doktorovi a ten se snaží to vyřešit.
Netvrdím, že se musí k doktorovi s každým loupnutím a píchnutím, ale pokud to bolí tak, že ta bolest překáží v normálním žití, bolí to často a v situacích, kdy by tě nic bolet nemělo, tak jdi k doktorovi.
Jedno ale vím jistě: Tady ti nikdo správnou diagnózu a terapii nesdělí.

Další odpovědi
briketka10

Obvodní lékař – Ortoped – RTG a dál
zřejmě rehabilitace, my nejsme lékaři
a do Tebe nevidíme.

Každé poranění se má léčit u odborníků.

Tic tac

Rozhodně si zajdi k doktorovi , aby se ti na to podíval

isteron

Môžeš jedine čakať, že sa to môže zhoršovať. Samé sa to nezlepší, starnutie, opotrebenia atď.Teraz majú CT, a magnetickú rezonanciu, nielen rontgen.
Cez krčnú chrbticu ide miecha a všetky nervy do tela.

gecco

Výborným lékařem takových potíží byl Dr. Guillotine…
😉
Ale ani ti současní nejsou špatní, rozhodně bude lépe navštívit doktora, než si o tom povídat s kamarádkami nebo na netu…

anonym

Pro klid v duši se nechte zkontrolovat a nedej bože, kdyby vám ortopedi našli skoliózu!…

anonym

Daný uživatel již dnes obdržel maximální počet hodnocení.

gecco

To my všichni prozatím odpovědivší…
😉