Kura

Mám problém s Nokia X1, znáte tento model ?

V telefonu mám sim T-mobile a O2. Ale O2 mě strašně kolísá signál a někdy jej úplně ztratím, i když na vysílač vidím fyzicky z okna. Je problém v telefonu nebo u operátora ?
Doplňuji:
Setapouch : Ty máš za každou odpověď prachy ? Nebo to nechápu co děláš …

Odpovědi
setapouch

Ne.
Netusim.
Doplňuji:
Na blbou otázku blbá odpověď. Přečti si, na co ses zeptal. Popravdě jsem ti odpověděl, že daný model neznám.

OutcastR

@Kura:
Jestliže VÁS „strašně“ kolísá signál O2 i po prohození SIM karet ve slotu (a zejména v dosahu jiných BTS vysílačů !! – vizte dále), tak je problém u operátora.

Ad „i když na vysílač vidím fyzicky z okna”:
To, že na vysílač vy sám fyzicky vidíte, nemusí mít s vaším problémem vúbec nic společného:

1.1) Vysílač BTS nemusí být v provozu ( :D málo pravděpodobné, leč ne nemožné p);
1.2) Nebo vidíte dál, než je dosah jeho antén (vážně – může se jednat o mikrobuňku ;) );

  1. Antény na oné BTS, již fyzicky vidíte, mohou být pouze směrové, a zrovna k vám jejich vysílání směřovat nemusí. Ostatně, ani vyzařovací úhly antén všesměrových ve skutečnosti nejsou kruhové (či kulové), jak si asi většina lidí myslí. Tudíž hlavní vysílací lalok antény nemusí dosahovat právě do místa, kde je váš telofon.
  2. Může se jednat o poměrně nešťastnou situaci, kdy je váš telefon zrovna na takovém místě, že dochází k tzv. handoveru (laicky řečeno – dva či více vzájemně se překrývajících signálů z různých BTS, mezi nimiž se telofon snaží vybrat ten „lepší“)

P.S.: Ano, tento model znám, koupil jsem jej před lety dceři k Vánocům a pak si ho od ní na pár dní půjčil kvůli recenzi.

@Setapouch:
Odpověděl jste zcela správně, ovšem jen na to, na co se Kura ptal v titulku. Neodpověděl bych jinak (respektive neodpověděl bych vůbec), kdyby otázka nebyla dále upřesněna.

Prokop Buben

Přesně tak jak píše OutcastR.

A ještě bych dodal z vlastní zkušenosti:

Když jsme ještě bydleli jinde, tak mi na několika místech místech také kolísal signál – ve všech asi 10 telefonech, takže to nebyla chyba v telefonu. Bohužel nejvíc se to projevovalo u pracovního stolu, a to ± 20 cm v rovině jeho desky. Takže docela na prd – měl jsem pracovní stůl, ale prakticky jsem u něj nemohl pracovat, nebo v tom lepším případě se chytrý telefon zbytečně vybíjel skoro jako současné rádobysmartphony…
Taky se jednalo o O2, u něj to bylo nejvíc znát – většinou se tam signál potácel mezi 10–50%, občas zmizel úplně. Ale i ostatní operátoři v tom místě měli slabší signál (ale ne o moc, ani bych si toho u nich nevšiml, kdybych to nezkoušel právě kvůli tomu O2 testovat)
Podle mě šlo o nějaké stínění, možná výztuž v panelech (byl to byt v paneláku) kombinovaná ještě s něčím dalším.