jirkaj

Mám problém s lištou Ask v chrome. Potřeboval bych pomoct jak ji odstranit. děkuji předem

Nejlepší odpověď
Sůwa

To sis nedal pozor při instalaci. Taky už se mi to stalo, ale dá se odinstalovat pomocí Revo Uninstaller, ten si odněkud stáhni ( www.slunecnice.cz, www.stahuj.cen­trum.cz ), budeš ho zřejmě potřebovat častěji. Je free. 🙂

Další odpovědi
anonym

http://mujsou­bor.cz/poradna/go­ogle-chrome/855-odstraneni-listy-ask

undelete+

Spousta free programů s sebou nesou na zádech nějaký Adware o který jinak není zájem, jako třeba hojně rozšířený Google Chrome, který je především prohlížeč reklam. Dále jak dostat do počítače legální software, který lze použít zločinným způsobem k poškození počítače nebo osobních dat je instalace dodatků k programu které lze ale odšktrnout. Mě se stalo že mám ve složce Temp nsx9191.tmp, který je v podstatě nenainstalovaný WebToolbar a je nesen na zádech insalačního balíčku kodeků Shark007. Bůhví jakou neplechu by ten WebToolbar způsobil při jeho přidání k instalaci. Buďte proto ostražití a nespěchejte. https://www.vi­rustotal.com/cs/fi­le/45a6afe72d646ce83­1e5949566e59c594894d88a7­564a4c00a6de30d6fd21813/­analysis/13608818­79/

Zdroj: https://www.vi­rustotal.com/cs/fi­le/45a6afe72d646ce83­1e5949566e59c594894d88a7­564a4c00a6de30d6fd21813/­analysis/13608818­79/

Bedy

Na tyhle toolbary se musí jedině přes Hijackthis – a to by už řada rádců mohla vědět, že? Píšu to tady pořád dokola.
Jinak to z počítače pryč nepůjde, protože se to tam drží ztuby nehty.

Požádám Vás tedy o výpis z Hijackthisu a společně to odstraníme z počítače 🙂
Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte na plochu, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log
Ten nahrajte na leteckaposta.cz a odkaz mi pošlete vnitřní poštou.

jirkaj

Děkuji za pomoc a odpovědi. Bohužel to nejde i s programem Revo uninstaller. Je to asi tím Ask Toolbarem nějak zakázano. Při odinstalizaci mně to vyhodí, že Ask používá Chrome a nejde odinstalovat. V nastavení v Chrome zase nejde Ask odkliknout jako neaktivní-je jako doplněk vyšedlý a tudíž se na něj nedá kliknout.

Sůwa

Popiš prosím podrobněji, jak odinstalace probíhala – po otevření Revo… se ASK objeví mezi programy – označíš a klikneš na „odinstalovat“-šestá ikona od leva. Potvrdíš a volíš typ „přiměřený“. Dál pokračuješ podle pokynů včetně prohledání regeditu. Pokaždé dáš „označit vše“ a „vymazat vše“.

Bedy

Sůwo, tyhle toolbary se v počítači fakt drží zuby nehty a musí se to kompletně odstranit – ze všech prohlížečů, fakt do puntíku. A tohle Revo zjevně nedokáže.

Je taky možné, že toho tam má tazatel víc a ani o tom nemusí vědět. Takže na tohle jedině HIJACKTHIS!

Sůwa

Možná, ale mně se to podařilo. 🙂