Mika.0.1.

Trpím představou, že mi někdo dává do jídla nebo pití nějaké omamné látky, drogy atd… Je to normální?

Už nějaký „ten pátek“ trpím představou, že mi někdo dává do jídla nebo pití nějaké omamné látky, drogy atd… Je to normální? Když du nakupovat je to OK, ale když např. sdílím s lidmi v lednici jídlo, mám prostě furt představu, že mi tak lidi okolo mě někdo třeba a i že se domlouvaj atd. hodil třeba nějakou látku nechal rozpustit třeba nějaký prášek atd.. Je to normální? Máte taky někdy takový představy?
Mimochodem takový čin je trestný…
Ale doma si věříme, tam vím, že jídlo je v pořádku..
Tak co to je toto…?

Nejlepší odpověď
VeRe1983

To, že máš paranoiu, neznamená, že po tobě nejdou 😉.

Další odpovědi
Kepler

Normální to není, jedná se o duševní poruchu zvanou stihomam, resp. paranoia. Měl bys navštívit psychiatra a bez obav. Je to normální lékař, jako jiní (pokud už sám nezblbnul 🙂. Přečti odkaz: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Paranoia

ivzez

Co míníte „Sdílením jídla s lidmi v lednici“?
Nejde o uchování jídla v lednici společné pro více lidí?

Vaše představy mohou být přehnané, ale také nemusí.

Někteří „vtipálci“ jsou schopni někomu do jídla něco přidat „pro pobavení“. Přestože to nemusí myslet špatně, nemusí to někdy dopadnout dobře.
Nepříjemná je i „pouhá“ ztráta svačiny nebo oběda, protože „se kolega spletl“.

Řešením je do práce (nebo tam, kde je společná lednice) nosit jídlo, které nemusíte uchovávat v lednici, můžete je nechat v zásuvce nebo ve skříňce.

Případně do lednice dávat jenom neotevřené jídlo ► poškození obalu byste
hned poznal.

Šidlo

ak hovoríte o práci/školských kolejích, tak možno máte dôvodné obavy:

  • ak vás tam šikanujú, ak ste abstinent a za to sa vám smejú
  • ak je to banda smažiek
  • ak je to banda grázlov, ktorí sa sami chvália, že niečo niekomu urobili
  • ak sa čudne chovajú, a vyzerajú, že sú v sekte

ak ste to videli vo filme, nepozerajte sa na strašidelné filmy…
ak sú tí ľudia v práci/v škole úplne v pohode, len vás zrazu bez dôvodu napadlo, že vám niečo dávajú do jedla.......to je fakt na psychiatra

quentos

Původní dotaz: „Mám problém jsem v pohodě?“ (sic!)
… čtete si to po sobě, než to vypustíte??

Mika.0.1.

jo neřešte to. Je to v pohodě už.