Veronika N

Mám právo vědět, kdo mě udal na úřadě?

Bydlím v pronajatém bytě. Nyní na mě přišlo udání na město (pronajímatel), že hrubě porušuji povinnosti (znečišťuji okolí domu), ke kterému se mám vyjádřit a pokud se toto prokáže, hrozí mi vystěhování z bytu. Musí mi na úřadě sdělit, kdo toto udání napsal? Je to pro mě důležité, abych se mohla bránit. Pokud mi to nesdělí, mohu pak pouze napsat, že nic neznečišťuji, že to není pravda.

Nejlepší odpověď
Emefej

Kdo tě udal není relevantní, to udání mohlo být i anonymní. Prostě se k tomu vyjádři a hotovo. Je na nich, aby ti to dokázali.

Další odpovědi
Pepa25

Možná brácha, prý kdysi vyfotil nějakou <píp>, kterou vůbec nezná, jak bezostyšně hodila odpadky mimo popelnici a poslal to na úřad.
Úřad vám musí sdělit, jaké má důkazy pro váše údajné porušení povinností nájemníka a k nim máte plné právo se vyjádřit a rozporovat je.

Veronika N

Ještě bych chtěla dodat, že tento člověk neudává jen mě, ale kohokoliv, např. špatně parkující auto atd. Při jednom řešení problému na policii mi sám přítomný policista řekl, že tento člověk má na svědomí nejvíce udání v našem městě.

Veronika N

Já samozřejmě vím, kdo to psal, mám s tímto člověkem dlouhodobé problémy, jednou už to dospělo až k soudu, kde nakonec město na základě jeho udání spor prohrálo a muselo platit náklady řízení. On se tímto způsobem baví a znepříjemňuje lidem i úřadům život, protože všichni se tím musí zabývat. V době, kdy jsme ještě normálně komunikovali, se mi chlubil, jak umí s každým zatočit a že na každého v domě něco má. Prý si stačí vyrobit falešné důkazy a že má spoustu kamarádu u policie (sám je bývalý policista, od policie vyhozený pro několik trestných činů). Pokud bych viděla jeho jméno na papíru, nenechala bych na něm nit suchou. Takhle musím jen obecně konstatovat, že o žádném problematickém chování z mé strany nevím a čekat, zda to opět dojde k soudu.

Petr44

Ale ty si tam s ním nejdeš pomeřovat bimbas. Chápu, že to může být frustrující, ale k nějaké špíně vytažené NS udávajícího rozhodně nebude nijak přihlédnuto. Dostav se na úřad, podej vysvětlení s na základě toho a důkazů bude rozhodnuto.