Mám právo na zakoupený pozemek?

Dobrý den, před 3 roky jsem zakoupila nemovitost včetně pozemku.Část(80m2) koupeného pozemku je oddělen plotem a užívá ho soused cca 10 let s tím že to takhle koupil od předchozího majitele.Chci vědět zda mám nárok na tu část pozemku.Zda mohu sousedovi navrhnout např.odkoupení pozemku, nebo si to i oplotit.Soused se hájí vydržovacím právem.Na katastrálním úřadě mi na tuto situaci řekli, že jsem nový majitel a jak jsem to koupila,tak mi to patří.Potřebovala bych vědět jaké mám na pozemek nárok, zda jej můžu prodat nebo pronajmout ho,na jaké úřady se popř.obrátit a jak postupovat. Se sousedem naše spory přerostli nad hlavu, takže se s ním nedá domluvit.Děkuji.

Nejlepší odpověď
ReHu

Nezávidím vám, vždy v těchto případech doporučuji využít služeb právní ochrany obyvatel – DaS.

http://das.cz/cs/si­te/uvodni-strana.htm

Další odpovědi
Jambalaya

Dle zkušeností ze svého okolí, bych v první řadě pozvala geodeta, aby zaměřil přesné hranice vašeho pozemku dle souřadnic v katastru nemovitostí. Až budete přesně vědět, co vám patří, pak se můžete rozmýšlet co dál.
O vydržení by musel někdo rozhodnout a samozřejmě by tento zápis musel být proveden v katastru.

cukrar

jak to víte kde je pravda. nejdříve nechte zaměřit pozemek (asi 5 000Kč) a pak budeme pokračovat.