Avatar uživatele
xfrybo3

Mám právo na vrácení peněz se čtyřmi uznanými reklamacemi z autorizovaných servisů?

Mám 4 uznané reklamační protokoly z autorizovaných servisů k notebooku Lenovo. Mám právo chtít po prodejci vrácení peněz? Prodejce po mně totiž chtěl ještě protokol od Lenova o nároku na vrácení peněz, přitom v tom autorizovaném servisu mi řekli, že mám ze zákona právo na vrácení peněz i bez toho. Bohužel jsem reklamoval 2× v jednom servise, 2× v druhém, takže ani jeden z nich mi ten protokol vystavit nemůže, ale v tom by podle mě neměl být problém. Díky za odpovědi!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3884 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Není to ze zákona, je to z rozsudku nejvyššího soudu. A ten říká: Pokud je reklamace uznaná na 3 stejné nebo 4 různé závady dané věci, má kupující právo od smlouvy odstoupit. Napište písemné odstoupení od smlouvy, odkažte se na rozsudek NS, pošlete jim ho doporučeně a zašlete jim i zboží a požadujte vrácení peněz.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

3 x a dost . Musí to být ale autorizovaný servis pro značku !!! Pak je jedno jestli to bylo v jednom nebo třech servisech. Snad máš nějaké doklady. Navíc záruční oprava se zaznamenává do záručního listu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek