P...

Mám právo na přídavky pro studenty i po svatbě?

Dobrý den, jsem student denního studia a v současné době pobírám přídavky pro studenty. Budu na ně mít nárok i v případě, že se vdám? Nebo v případě, že budu mít i vlastní děti? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem otázku i odpověď na ni n Bussines centrum.cz

Nevíte někdo, jestli student mladší 26 let, ženatý, má nárok na nějaké sociální dávky – přídavky nebo něco podobného?

Sociální dávky se posuzují podle příjmu rodiny, ve které student žije. Takže buď žije s rodiči a bude se posuzovat příjem rodičů, pokud žije s manželkou, tak se bude sčítat jejich příjem. Více se dočtete, pokud si zadáte do vyhledavače sociální dávky.

Výpočet přídavku na dítě pro rok 2013
http://www.kur­zy.cz/kalkulac­ka/pridavky-na-dite/

Když si kliknete na modré odkazy v textu, dovíte se další podrobnosti.