zjentek

Mám právo jako řidič za volantem odmítnout testy na přítomnost koronaviru?

Stejně tak, jako má každý řidič právo odmítnout testy na přítomnost alkoholu?

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě odmítnout můžeš. V takovém případě však jdeš hned do izolace.

Další odpovědi
Pepa25

Právo PČR zastavit vozidlo nemusím hledat, že ne?

Povinnost strpět provedení kontroly příznaků infekčního onemocnění (změření teploty) vyplývá z mimořádného opatření Ministra zdravotnictví Č. j.: MZDR 10653/2020–1/MIN/KAN – viz odkaz

Kazatel: nejde o žádné ochmatávání, ale bezkontaktní změření teploty, další postup je podle pokynů hygienika.

Zdroj: http://mzcr.cz/do­kumenty/mimorad­ne-opatreni-hranicni-kontroly-priznaku-infekcniho-onemocneni_18693_413­5_1.html

da ny

Pokud Vám kontrola naměřila teplotu, tak nevím…
Ve vlastním zájmu a s ohledem na své okolí, by řidič odmítat test neměl.
Proč by to dělal?

Kazatel

Spíš než testy, tak si nechat měřit teplotu a následně vochmatlávat někým, kdo byl předtím v kontaktu s Bůh ví kolik jinými nakaženými, které předtím zastavil cestou… Protože ty fešné modré rukavice si před každým zastaveným autem (na hranicích) stopro nemění.

mosoj

Oni dobře věděli proč tam dát pokutu do 3mega.

led

Ak odmietnete, budete považovaný za nakazeného a následky už poznáte. Nosíte zbytočné 3 000 000 Kč len tak so sebou?

zjentek

Ponieważ wczoraj jakaś Polka była zdenerwowana w Hlucinie na rynku, gdzie sprzedaje warzywa, że ​​zamknęli granice i Bóg wie, z czego wszystkego będą ją wymazywać v drodze powrotnej. (Wymazywać = výtěry.)

zjentek

Tak, ​​zamknęli granice s Prajzakami.

led

zjentek, viete že v takejto kritickej situácii by ste nemali chodiť do Hlučína na trh, kde je veľa ľudí. Tak tú trhovníčku pozdravte od zatiaľ nenakazených a nech sa nechá preveriť aj v ČR aj Poľsku a potom uvidí, čo jej vymažú.
🙂