rezinka

Mám pracovni úraz jsu na neschopence na další operaci jdu až v září.Kdybych se nechala vypsat

a v září šla opět na neschopenku jednalo by se to znovu jako pracovní úraz nebo už nee?Děkuji za odpověď

Odpovědi
dědapetr

Vvypisování bych neriskoval,protože když se vypíšete tak tím naznačíte že ten pracovní úraz nebyl až tak vážný.Nepřerušoval bych to protože budete mít potom menší nemocenskou,po přerušení by nemocenská byl normální.

Rolotr

Délka pracovní neschopnosti je významný faktor při posuzování vzniklé zdravotní újmy a trvalých následků. tedy de iure je Vámi zvažovaný postup možný – charakter úrazu (pracovní) se nezmění, ale případná náhrada zaměstnavatelem a Vaší pojišťovny, jste-li úrazově pojištěn, bude nižší. Všichni budou hledat způsob, jak Vám dát co nejméně.

slimaczek

Pokud přerušíte pracovní neschopnost a půjdete v září znovu na neschopenku, samozřejmě vám náleží náhrada ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti, jako v předešlé neschopence, neboť jsou obě neschopnosti v souvislosti s pracovním úrazem. Dále vám náleží náhrada bolestného, kdy vám vystaví posudek ošetřující lékař, který uvedené zranění oboduje daným počtem bodů podle tabulky platné vyhlášky. Délka poracovní neschopnosti není důležitá. Rozhodující je doba léčení a ta může trvat i v době po skončení pracovní neschopnosti.U vás pravděpodobně skončí až se uzdravíte po operaci. Cca po roce od operace nezapomeňte uplatňovat nárok na odškodnění ztížení společenského uplatnění tzv. trvalé následky. Jsou za to docela dobré peníze.