Nechápavé

Mam pod nehty takové bílé skrvnky,nevíte co by to mohlo být ?

Nejlepší odpověď
marci1

Bílé skvrny na nehtech svědčí celkově o nesprávné životosprávě. Mohou poukazovat i na přebytek některých látek v těle.

Zdroj: http://nehty.zdra­ve.cz/co-napovi-nase-nehty/

Další odpovědi
da ny

Obrovský nedostatek ZINKU!!!!
Baštit po hrstech dýňvá semínka, k čemu to půjde konzumovat syrovou cibuli, pokud ji snesete..
Užívat dýňový olej neb Zn alespoň 25 mg z lékárny – alespoň 3 měsíce (vždy po půl roce zopakovat). Tabletu sníst jen po jídle – na konci jídla a NEZAPÍJET! K Zn ještě užívat vit. A, nebo 2× v týdnu po 1 nastrouhané a na trošce oleje osmahnuté k zahnědnutí. Bez tepelné úpravy a tuku se z mrkve (chroupáním, ani salátem) provitamin A nedostane.
Pravděpdbně Vám toho bude chybět víc! Zakupte i B komplex a doplňte vhodnou formou i C vit.

Doplňuji:
… po 1 mrkvi ;

Mirdas

Opravdu vás nechci vystrašit neboť to může být „jen“ nedostatek nějakých látek až příznaky nějaké otravy.
Zajděte si za svým lékařem.

famen9

to mám také ale jen se mi loupe nehet uprostřed ale nevím jestli máš to stejné

annas

Zkuste si projít archiv odpovědí. Najdete rady.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=b%C3%ADl%C3%A9%20s­kvrny%20na%
..
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=nehty+a+vi­tam%C3%ADny

Moje odpověď.

ílé skvrny:
Příčinou z častých abnormalit, které se na nehtech vyskytují, jsou bílé skvrnky. Často jsou chybně spojovány s nedostatkem základních vitaminů, minerálů nebo s nadměrnou konzumací majonézy. I když nedostatek zinku může leckdy způsobit nepříjemné skvrnky, je jeho typickým projevem únava nebo vypadávání vlasů.

Častěji se ale bílé skvrny objevují jako následek drobného vnějšího poranění, jakým může být např. úder prstů o stůl. Mají tedy podobný původ jako modřiny na kůži. Vzniklé skvrnky odstranit nelze, musíte počkat, až odrostou.

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/

Jiný názor:
Bílé skvrny – mohou být znakem nadměrného hromadění kyseliny močové v těle. Pokud jsou nehty téměř bílé s tmavšími okraji, může jít o jaterní onemocnění, například hepatitidu. Přechází-li bílé zbarvení ve žluté, možná hůře vstřebáváte vápník a železo, nebo jich máte nedostatek.

http://www.pro­zeny.cz/

V jedné knize jsem četla doporučení: denně sníst syrovou cibuli.

Doplňuji:
Omylem jsem po informaci o cibuli klikla a nevložila vlastní názor a osobní poznatky. Záleží na vás, co si vyberete a které informace pokládate za důvěryhodné.

Osobně se přikláním k názoru, že i nehty vypovídají o našem zdraví. Protože se léčím alternativní medicínu, jsem přesvědčena z vlastních zkušeností o tom, že bílé skvrny jsou důsledkem nesprávné životosprávy, ukládání kyseliny močové v organismu z důvodu nadměrného příjmu bílkovin, extrémního příjmu cukru a jeho nadměrnému uvolňování, poruchy funkce slinivky, nadměrné příjmu vápníku a jeho ukládání v ledvinách.

Mnohé o našem zdraví napoví také to, na jakém kterém prstě se změny na nehtech nacházejí. Palec odpovídá mozku a lebce, ukazováček plicím, prostředníček tenkému střevu, prsteníček ledvinám a malíček srdci.

Bílé skvrny na prsteníčku tedy znamenají ukládání vápníku v ledvinách, na prostředníčku nevstřebaný vápník ve střevech a ukazováček vápníková ložiska v plicích.

Pokud jste na svých nehtech něco objevili, co na nich předtím nebylo, není nutné propadat panice. Jedná se pouze o varovný signál a nikdy není pozdě problém napravit.

Dobré je zvýšit příjem vitaminů a minerálů v přírodní podobě – čerstvá zelenina a ovoce. Dále by se měl omezit příjem bílkovin a jednoduchých cukrů a především cigarety, kávu a alkohol. Naopak je dobré zvýšit příjem tekutin, a to nejlépe čistou vodu, a dopřát si delší spánek.

Vnitřní regeneraci můžete podpořit regenerací vnější, což spočívá v pravidelném promazávání nehtů kvalitním olejem.

Čerpám z odborné literatury, v níž jsou stejné informace jako na netu. Autor doporučuje, jak jsem uvedla, alespoň 30 g syrové cibule denně (i ve formě šťávy)..

http://nehty.zdra­ve.cz/