Kelt

Mám pocit, jako by se člověk snažil vylepšit vše v svém okolí, ale na sebe zapomíná. Nezdá se vám to také?

Ať se podívám kolem sebe, všude vidím zásahy člověka. Do přírody, do kultury, do bydlení, prostě všude. Někdo se stará o to, aby v obchodech bylo dostatek zboží. Jiný se stará, abychom se mohli tam snadno dopravit – dopravními prostředky, další se starají o naši kulturu, vzdělávání a pod. Ale i když toho děláme a stíháme více než před třeba 50 lety, mám pocit, jako bychom přestávali být sami sebou, jako by nám něco utíkalo. Nezdá se Vám, že se honíme za věcmi a něco přitom ztrácíme? Děkuji.

Odpovědi
Drap

To záleží na každém jedinci jak si to nastaví a jaký život žije. Nelze zevšeobecňovat.

hapiky

Pravda, ztrácíme pohodu, klídek, pospolitost. Možnost mít se líp je jak droga.

Jiří Bohumil

Toto je věc individuální. Člověk si sám musí ujasnit, čeho chce v životě dosáhnout a co mu stojí za určité „ztráty“. Je to důležité zejména k tomu, aby ve stáří nelitoval, jak promarněných ambicí, tak i ztraceného času. Pak už je marné „bycha honit“. Život se (asi) neopakuje! ☹

ivzez

Nezdá.
Ten, kdo se honí za věcmi, opravdu něco ztrácí.
Podle mne ztrácí více, než těmi věcmi získá.