sandy11

Mám otázku…NP

NP.(noční proud)Dopředu se všem omlouvám…jsem blondýna a zůstala jsem sama.a mám problém s el.Před 3 roky jsem si nechala udělat noční proud.Mám to zapnuté na bojler a elektrikář mi zdělil,že…voda se mi ohřeje jen, když zapnou noční proud,ale že ostatní zásuvky jdou na normální drahej tarif.Je topravda?Prosím poradte mi…nemám moc peněz a už ted doplácím 8000kč.Děkuji.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Hlada

Jak funguje NF?

Jestli máte celou elektroinstalaci připojenou na jeden dvoutarifový elektroměr, tak máte při nízkém tarifu v celé elektroinstalaci nízký tarif. Vyzkoušíte si to snadno tak, že se při nízkém tarifu podíváte, na kterém číselníku roste spotřeba. Při vysokém tarifu by měl být bojler blokovaný stykačem tak, aby ho nebylo možné zapnout.
Smysl ankety jsem nepochopil.

Další odpovědi
savyla

Jak funguje NF?

hanulka11

Být vámi zvýším si měsíční zálohy a pak to nebude při vyúčtování taková darda
snadno si spočítáte kolik každý měsíc „projedete“ a podle toho si zálohu nastavte.
S nočním proudem poradí chlapi.