zlobivý_osel

Mám-li hodně neomluvených hodin, může z toho být dvojka z chování? Pokud ano, dá se kvůli tomu propadnout?

Odpovědi
Arne1

Propadnout ne, ale dvojka nebo trojka z chování je opravdu pěkná vizitka do dalšího života. Případný zaměstnavatel bude štěstím bez sebe zaměstnat absentéra.

Mirek Darvas

nelze propadnout, ale pokud si v deváté třídě, je těžko pravděpodobné, že tě vezmou na střední

Pepa25

Školní řády někdy obsahují přímo sazebník, který předpokládá důtku nebo sníženou známku z chování podle počtu zameškaných hodin – doporučuji se seznámit se školním řádem tvé školy.
Dost „veselo“ může být ale už před vysvědčením: Metodický pokyn MŠMTV čj. 10 194/2002–14 pro potírání záškoláctví např. říká, že při > 10 neomluvených hodinách se svolává komise s předvoláním rodičů doporučeným dopisem, při > 25 neomluvených hodinách se informuje sociálka atd.
Takže doporučuji co nejdříve vše přiznat a vše řádně omluvit!

da ny

Nedá. na jaké jste škole (co máte ve školním řádu)..
U nás na gymnáziu byste dostal padáka, nemohl byste ani opoakovat ročník.
Na povinné ZŠ za to bývá snížená známka.
Pokud takového žáka učitel nemůže oklasifikovat (nedostatek známek),
nebo má nedostatečný prospěch, může propadnout.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

elkon

Neomluvené hodiny jsou vizitkou rodičů, jak se zajímají o své dítě.