GlowStone366

Poradíte, jak si mám založit svůj vlastní blog na mobilu?

Mám otázku. Jak si založit svůj vlastní blog? Vůbec si nevím rady jak si ho založit na mobilu. Prosím pomozte prosím

Odpovědi
nyjono

Zkus to tady

http://blog.cz/re­gistrace?from=hp-header

Edison

Na mobilu? K čemu to? Založ si blog na internetu, neasi… A udělej to počítačřem a pořádně. Mobilem to bude 1. příšerná piplačka, 2. neověřitelnej výsledek (takže na pyxu).

anonym

pokud se spokojíš jen s nějakým unifikovaným blogovacím systémem tak můžeš použít rovnou blogger.com … pokud ale hledáš něco kvalitnějšího a především osobitějšího s čím budeš moci lépe vyniknout, tak si kup vlastní doménu *.cz za 150kč ročně, k tomu zdarma hosting třeba na pipni.cz a nech si tam nainstalovat opensource blogovací systém / RS wordpress (i to je zdarma). K němu můžeš později dokoupit nebo sehnat nějakou volně dostupnou osobitější šablonu definující vzhled a tím se odlišit od unifikovaného stáda co bloguje na blog.cz nebo blogger.com … vše ale nakonec bude hlavně o kvalitě obsahu a článklů, na tom zda vůbec někdo bude to o čem píšeš chtít číst a bude to třeba na googlu vyhledávat nebo na sociálních sítítch sdílet.

Pokud jsi na tom technicky s vývojem web aplikací dobře, můžeš se na jakýkoliv wordpress rovnou vykašlat a svůj blog si prostě vytvoř sám od databáze přes api až po design vnější části. Spousta lidí to tak dělá, ale je to pochopitelně časově mnohem náročnější – výsledky jsou pak ale výrazně lepší, snadno můžeš doplnit jakoukoliv funkci kterou si vymyslíš, což u wordpressu zase až tak snadné nebude, ne každý plugin dělá zrovna to co potřebuješ a způsobem který vyžaduješ, u wordpressu se holt musíš přizpůsobovat tomu co už existuje a nevymýšlet nic nového.

anonym

registraci domény, objednání instalace wordpressu a hostingu k doméně, to všechno se jistě dá na mobilu vyklikat. Pokud se pak už jen rovnou přihlásíš do wordpress admina tak i ten je optimalizován pro mobilní zobrazení takže není důvod kvůli němu přecházet nutně k počítači. Neměl by být problém tuto jednoduchou variantu nasazení blogu odbít jen z mobilu.

anonym

sežeň si ale v google play nějaký použitelný souborový manažer (total commander například), správce archivů, plaintext editor, ftp klienta případně i vzdálený terminál. To vše pro android existuje a nejspíš se ti to i bude dříve či později hodit pokud se opravdu chceš vyhnout počítači (kde bys to ale musel shánět a instalovat vlastně taky).