Omk.

Mám otázku, či stížnost..

Říkala jsem si, že je to tady k něčemu, že „admini“ si to zde hlídají a člověk se zde může zeptat. Položím otázku a během dvou minut mi ji tu zase někdo chytrý smaže i přesto, že otázka položena ještě nebyla, měla jsem tam všechno vysvětleno i odůvodněno a ptala jsem se jen na otázku, kde by někdo ne moc ochotný mohl odpovědět ano/ne.
Proto bych mě vážně zajímalo, co tady toho chytráka vedlo k tomu, aby mi ji smazal.. Díky za odpověď, pokud se jí dočkám.

Nejlepší odpověď
briketka10

a na co ses ptala ?? jak zněla tvá otázka ??
Doplňuji:
ráda bych ti pomohla,
ale fyziku neumím ..

Další odpovědi
Bedy

Obávám se, že se kloudné odpovědi asi nedočkáte. Ono je to těžké – prostě kdo je zlatý, či stříbrný, tak může prostě otázku či odpověď skrýt a následně admin rozhodne, zda-li smazat či nikoliv.

Mazatel se Vám určitě nepřizná.
Byl bych velice nerad, kdybyste si z Odpovědi.cz odnesl jsem španté zkušenosti a určitou trpkou chuť – pokud máte otázku týkající se elektroniky či počítačů, klikněte na můj profil, napište mi a určitě Vám rád poradím 🙂

led

Prosím, napíšte pôvodnú otázku do diskusie, až potom je možné sa vyjadriť.
Ak by ste ju napísali v doplnení, je možné, že by opäť „prekážala“.

mosoj

1. Síra – železo – význiká sulfid železnatý
Fe + S → FeS

2. Hoření práškového železa, vzniká oxid železitý.
3Fe + o2 → Fe3O2

3. Reakce sodíku s vodou, vzniká hydroxid sodný a vodík. Silně exotermní reakce.
4Na + 4 H2O =>4 NaOH + 2 H2

Braník

OMK zkus vložit otázku prosím znov,možná se stala chyba někde po cestě na serveru,i k tomu může dojít a někdo nebo jiní ti na ni rádi odpovíme.
Braník

pusinka50

Povol ve svém profilu prohlížení tvých otázek. Možná, až je uvidíme, ti vysvětlíme, proč ani jedna neprošla.....

Omk.

Pfů, k otázce, byla delší, zkusím ji přepsat znovu a opravdu doufám, že se mi vrátí nebo mi tohle aspoň někdo nesmaže, jinak je to tady vážně marné…

Psali jsme laboratorní práci a mám zapsat vzorce u reakcí, u kterých to jde. Bohužel jsme vzorce probírali minimálně, skoro vůbec, tudíž se ptám hlavně na to, zda mi někdo může říct, jestli u jdou u zmíněných reakcí napsat vzorce (pokud by byl někdo hodný a pomohl mi k nim, či je napsal, protože já vůbec nemám tušení a učitelka nám řekla jen „Případně si to najděte na internetu“) nebo to nejde. Měli jsme více příkladů, nějaké jsem dala, vymyslela, našla, ale u těchto nevím.

Zde jsou ty reakce:

  1. Reakce železa síry – rozetřeli jsme směs v poměru 1:1 a poté ji ve zkumavce zahřívali, dokud směs nezačla červenat, po vychladnutí vzniklo pevné železo, nevím jaké přesně.
  2. Reakce sodíku s vodou – kdyby si někdo nevzpomněl, ‚Na‘ reaguje hodně prudce a prakticky z něho nic nezbude, myslím.
  3. Hoření práškového železa – Fe jsme foukali do ohně.

Otázka znovu: Jdou tyto reakce zapsat vzorci? :) Děkuji za případnou odpověď.
Btw. Vím, na úkoly se zde ptát člověk nemá, mně samotné se to nelíbí, ale myslím, že to mám trochu odůvodněné.

Omk.

briketko, je to chemie, jen tak mimochodem :D :)
Nevadí, spíš já děkuju, že jsem to vůbec mohla napsat a nenapsali jste mi, že si za to můžu sama.

briketka10

já dopisovala dovětek,
vidíš ani nerozeznám
ty dva předměty a klikl
mi noťas :)

led

Škaredý noťas! Robí si, čo chce…

briketka10

no dyť ukázal mi na celej
monitór
Server Eror a to se nedělá :(
nebo jó ??

led

Tak tu aj keby som chcela pomôcť, nemôžem, s chémiou si netykám. ale sú tu odborníci, chemici… snáď pomôžu.
internet stačí napísať strýčkovi Google: Reakce+železa+sí­ry+vzorce
https://www.go­ogle.sk/search?q=Re­akce+železa+sí­ry+vzorce
podobne možno napísať i ďalšie:
reakce sodíku s vodou rovnice
Hoření práškového železa

Doporučujem pozrieť pdf dokument
Chemické pokusy – hravo a zaujímavo
http://www.pri­rodnejavy.eu/sub/bro­zura2.pdf

Omk.

led, dobře, děkuji :) Zkouknu to. :) Na google jsem se dívala, ale možná jsem jen zadávala špatně pojmy.

Omk.

(Bohužel jsem buď slepá nebo jsem nic nenašla.)

led

klídek…
stačí kliknúť na odkaz pravám tlačítkom myši. Z ponuky výber „uložit odkaz jako“ a dokument sa stiahne do počítača. V kapitole alkalické kovy je pokus sodíka s vodou

na google podľa návodu vyššie je dosť odkazov na vysvetlenie týchto pokusov