Avatar uživatele
Omk.

Mám otázku, či stížnost..

Říkala jsem si, že je to tady k něčemu, že „admini“ si to zde hlídají a člověk se zde může zeptat. Položím otázku a během dvou minut mi ji tu zase někdo chytrý smaže i přesto, že otázka položena ještě nebyla, měla jsem tam všechno vysvětleno i odůvodněno a ptala jsem se jen na otázku, kde by někdo ne moc ochotný mohl odpovědět ano/ne.
Proto bych mě vážně zajímalo, co tady toho chytráka vedlo k tomu, aby mi ji smazal.. Díky za odpověď, pokud se jí dočkám.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? GTA Andreas před 4068 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

a na co ses ptala ?? jak zněla tvá otázka ??
Doplňuji:
ráda bych ti pomohla,
ale fyziku neumím ..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Bedy

Obávám se, že se kloudné odpovědi asi nedočkáte. Ono je to těžké – prostě kdo je zlatý, či stříbrný, tak může prostě otázku či odpověď skrýt a následně admin rozhodne, zda-li smazat či nikoliv.

Mazatel se Vám určitě nepřizná.
Byl bych velice nerad, kdybyste si z Odpovědi.cz odnesl jsem španté zkušenosti a určitou trpkou chuť – pokud máte otázku týkající se elektroniky či počítačů, klikněte na můj profil, napište mi a určitě Vám rád poradím 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Prosím, napíšte pôvodnú otázku do diskusie, až potom je možné sa vyjadriť.
Ak by ste ju napísali v doplnení, je možné, že by opäť „prekážala“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

1. Síra – železo – význiká sulfid železnatý
Fe + S → FeS

2. Hoření práškového železa, vzniká oxid železitý.
3Fe + o2 → Fe3O2

3. Reakce sodíku s vodou, vzniká hydroxid sodný a vodík. Silně exotermní reakce.
4Na + 4 H2O =>4 NaOH + 2 H2

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Damiana, briketka10 Nahlásit

Avatar uživatele
Braník

OMK zkus vložit otázku prosím znov,možná se stala chyba někde po cestě na serveru,i k tomu může dojít a někdo nebo jiní ti na ni rádi odpovíme.
Braník

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Povol ve svém profilu prohlížení tvých otázek. Možná, až je uvidíme, ti vysvětlíme, proč ani jedna neprošla.....

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Omk.

Pfů, k otázce, byla delší, zkusím ji přepsat znovu a opravdu doufám, že se mi vrátí nebo mi tohle aspoň někdo nesmaže, jinak je to tady vážně marné…

Psali jsme laboratorní práci a mám zapsat vzorce u reakcí, u kterých to jde. Bohužel jsme vzorce probírali minimálně, skoro vůbec, tudíž se ptám hlavně na to, zda mi někdo může říct, jestli u jdou u zmíněných reakcí napsat vzorce (pokud by byl někdo hodný a pomohl mi k nim, či je napsal, protože já vůbec nemám tušení a učitelka nám řekla jen „Případně si to najděte na internetu“) nebo to nejde. Měli jsme více příkladů, nějaké jsem dala, vymyslela, našla, ale u těchto nevím.

Zde jsou ty reakce:

  1. Reakce železa síry – rozetřeli jsme směs v poměru 1:1 a poté ji ve zkumavce zahřívali, dokud směs nezačla červenat, po vychladnutí vzniklo pevné železo, nevím jaké přesně.
  2. Reakce sodíku s vodou – kdyby si někdo nevzpomněl, ‚Na‘ reaguje hodně prudce a prakticky z něho nic nezbude, myslím.
  3. Hoření práškového železa – Fe jsme foukali do ohně.

Otázka znovu: Jdou tyto reakce zapsat vzorci? :) Děkuji za případnou odpověď.
Btw. Vím, na úkoly se zde ptát člověk nemá, mně samotné se to nelíbí, ale myslím, že to mám trochu odůvodněné.

před 4068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Omk.

briketko, je to chemie, jen tak mimochodem :D :)
Nevadí, spíš já děkuju, že jsem to vůbec mohla napsat a nenapsali jste mi, že si za to můžu sama.

před 4068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

já dopisovala dovětek,
vidíš ani nerozeznám
ty dva předměty a klikl
mi noťas :)

před 4068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Škaredý noťas! Robí si, čo chce…

před 4068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

no dyť ukázal mi na celej
monitór
Server Eror a to se nedělá :(
nebo jó ??

před 4067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Tak tu aj keby som chcela pomôcť, nemôžem, s chémiou si netykám. ale sú tu odborníci, chemici… snáď pomôžu.
internet stačí napísať strýčkovi Google: Reakce+železa+sí­ry+vzorce
https://www.go­ogle.sk/search?q=Re­akce+železa+sí­ry+vzorce
podobne možno napísať i ďalšie:
reakce sodíku s vodou rovnice
Hoření práškového železa

Doporučujem pozrieť pdf dokument
Chemické pokusy – hravo a zaujímavo
http://www.pri­rodnejavy.eu/sub/bro­zura2.pdf

před 4068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Omk.

led, dobře, děkuji :) Zkouknu to. :) Na google jsem se dívala, ale možná jsem jen zadávala špatně pojmy.

před 4068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Omk.

(Bohužel jsem buď slepá nebo jsem nic nenašla.)

před 4068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

klídek…
stačí kliknúť na odkaz pravám tlačítkom myši. Z ponuky výber „uložit odkaz jako“ a dokument sa stiahne do počítača. V kapitole alkalické kovy je pokus sodíka s vodou

na google podľa návodu vyššie je dosť odkazov na vysvetlenie týchto pokusov

před 4068 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek