Avatar uživatele
J.Mecir

Mám od neděle osypanou pusu afty, co s tím?

Od neděle mám osypaou pusu afty, zaroveň od tý doby beru antibiotika. Byl jsme s tím u doktora, tam mi řekli ze mám brát vitamín B a C, tak to beru a mám ještě nějakou vodičku na kloktání a heřmánkový čaj, dělám pro to všechno. Nevíte něco jinýho? Do Vánoc bych se toho chtěl zbavit…ani jíst nemůžu, od Pondělí sem nic nejedl.
Doplňuji:
a ty antibiotika mám už jen na den tak si myslim je měnit je už zbytečný

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4135 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Zřejmě by to chtělo změnit ta antibiotika. Jestli to zabírá takhle pomalu, tak jsi měl už nepozději ve středu sedět u lékaře znovu. Teď by to chtělo asi nějaké kapky nebo olejíček jako je Tee Tree, nebo 31 z Justu a podobně. Pokud máš doma Listerin, tak zkus vyplachovat ústa co nejčastěji alespoň tím (nebo něco podobného na dezinfekci ústní dutiny). Kdyby antibiotika zabrala správně, tak by se vytratil i tento problém. Zvaž, zda nezajdeš na pohotovost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nikkol

Výborná na afty je ústní voda corsodyl. A jinak nejde dělat nic jiného, než baštit B komplex a čekat. Dobrá na hojení je propolisová tinktura, ale dost to pálí. nejezte rajčata a citrusy a taková jída která to zbytečně dráždí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
oskar

Já používám propolis v lihu,koupíte v lékárně je to super na opary na všechno…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Doporučím ti dvě věci, které zaručeně fungují:

  1. mírná, bezbolestná, i když pomalejší metoda: silný odvar šalvěje, pravidelně vyplachovat pusu
  2. poměrně drastická, bolestivá, ale velmi účinná, je výplach pusy tvrdým alkoholem. Ale jestli mám mrtě aftů, tak se po*ereš bolestí. Pokud to ale vydržíš, funguje to hodně dobře.

Zásadně nedoporučuji a varuji před použitím Corsodylu. Jednou jsem to udělal, aft jsem akorát rozleptal a týdny jsem zažíval opravdu muka. Tento můj omyl mi následně potvrdil i doktor.
V tuto chvíli, bych zkusil tu šalvěj, je účinná, komplikace prakticky neriskuješ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví