J.Mecir

Mám od neděle osypanou pusu afty, co s tím?

Od neděle mám osypaou pusu afty, zaroveň od tý doby beru antibiotika. Byl jsme s tím u doktora, tam mi řekli ze mám brát vitamín B a C, tak to beru a mám ještě nějakou vodičku na kloktání a heřmánkový čaj, dělám pro to všechno. Nevíte něco jinýho? Do Vánoc bych se toho chtěl zbavit…ani jíst nemůžu, od Pondělí sem nic nejedl.
Doplňuji:
a ty antibiotika mám už jen na den tak si myslim je měnit je už zbytečný

Nejlepší odpověď
anonym

Zřejmě by to chtělo změnit ta antibiotika. Jestli to zabírá takhle pomalu, tak jsi měl už nepozději ve středu sedět u lékaře znovu. Teď by to chtělo asi nějaké kapky nebo olejíček jako je Tee Tree, nebo 31 z Justu a podobně. Pokud máš doma Listerin, tak zkus vyplachovat ústa co nejčastěji alespoň tím (nebo něco podobného na dezinfekci ústní dutiny). Kdyby antibiotika zabrala správně, tak by se vytratil i tento problém. Zvaž, zda nezajdeš na pohotovost.

Další odpovědi
Nikkol

Výborná na afty je ústní voda corsodyl. A jinak nejde dělat nic jiného, než baštit B komplex a čekat. Dobrá na hojení je propolisová tinktura, ale dost to pálí. nejezte rajčata a citrusy a taková jída která to zbytečně dráždí.

oskar

Já používám propolis v lihu,koupíte v lékárně je to super na opary na všechno…

Alesh

Doporučím ti dvě věci, které zaručeně fungují:

  1. mírná, bezbolestná, i když pomalejší metoda: silný odvar šalvěje, pravidelně vyplachovat pusu
  2. poměrně drastická, bolestivá, ale velmi účinná, je výplach pusy tvrdým alkoholem. Ale jestli mám mrtě aftů, tak se po*ereš bolestí. Pokud to ale vydržíš, funguje to hodně dobře.

Zásadně nedoporučuji a varuji před použitím Corsodylu. Jednou jsem to udělal, aft jsem akorát rozleptal a týdny jsem zažíval opravdu muka. Tento můj omyl mi následně potvrdil i doktor.
V tuto chvíli, bych zkusil tu šalvěj, je účinná, komplikace prakticky neriskuješ.