aakimov

Zpozdila se mně menstruace, takže mám obavy, zda nejsem těhotná, nebo zda je zpoždění vlivem stresu?

Mám obavy/spíše pro holky

Ahoj, mám takový problém, kterému budou spíše rozumět děvčata. Jde o to, že mám dle kalendáře zpožděnou menstruaci o 7 dní. S přítelem jsme měli pohlavní styk chráněný a v den, který je bezpečný a nejsou zde žádné šance na otěhotnění tyhle dny byly daleko předtím a v nedohledu přede mnou, myslím plodné dny. Těhotenský test jsem nedělala a bojím se ho udělat, zkuste mne pochopit :( Nic neberu. Byla jsem ve stresu z konce šk. roku a ještě kvůli jedné výpomoci. Nevím co mám dělat. Poraďte prosím. Ráda bych ještě poznamenala, že nemám příznaky těhotenství (chutě, nevolnosti apod..) dále že je mi 16 proto mám neuvěřitelný strach. Kdyby mě ještě něco napadlo napíšu to diskuze.

Nejlepší odpověď
Malvína

Menstruace se může oddálit stresem nebo podchladnutím. Píšete, že nic neužíváte, ale pohl. styk byl chráněný. Pokud s prezervativem, jestliže nepraskl, není čeho se obávat. Pokud využíváte metodu plodných a neplodných dnů, která není spolehlivá, možnost otěhotnění tu skutečně je.
Na vyvolání MS je vhodné se zahřívat, dát si horkou vanu a v ní popíjet jednu skleničku červeného vína. Pokud se ani do týdne nedostaví, udělejte těhotenský test.

Další odpovědi
autacek

Co máš dělat? Udělat si těhotenský test.