Avatar uživatele
idevopdo

Mám nový notebook a nechápu dvě věci. Jak na to jít?

První věc je že se teď v pravém dolním rohu ukázalo oznámení že se k síti připojil neznámý počítač. Mám stejný internet přes kabel, akorát nový notebook a tohle mně nikdy na starým PC nenapsalo.. Druhá věc se mně taky ukázala dnes a to že dlouhodobé nabití nad 70 procent má nepříznivý vliv na baterku. Je pravda že za týden co mám ten notebook jsem ho nevyndal ze zásuvky, ale to dělám často i se starším notebookem a nic takovýho se tam nikdy neobjevilo.. Bylo tam ještě napsaný ať něco změním v nastavení. Nastavení napájení jsem našel,ale nic s tím dlouhodobým nabitím baterie naplno jsem nenašel. Je to Windows 8 tak kdyby někdo věděl budu rád..

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 3135 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zelí

Až budeš mít baterku nabitou tak buďto odpoj zdroj, nebo nech zdroj připojený, ale vyjmi baterii.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
leporela22

Tak co se týče toho oznámení ze se k síti připojil neznámý počítač, tak jestli to není tím že by mohla být nastavena nějaká domácí sít, ale tím si nejsem jistý.
A ta baterie, co to máš za notebook nebo spíše baterie pokud jsou to normální Lion, tak by s tím neměl být problém lepší to nabít 70% + než když někdo nechá vybít baterii úplně to je pro tu baterii horší. Ale v ovládacích panelech máš někde nastavení baterie nebo napájení já tet nevím protože mám jen stolní, ale dají se tam nastavit i různé prkotiny viděl jsem notebook u kterého byla v dolním rohu přeškrtnutá baterie i když byl v zásuvce a nechtělo to ukázat kolik procent tam je jenom po najetí na baterii to psalo jen „je třeba vyměnit baterii za novou“
Ale i tak po vytažení ze zásuvky vydržel třeba 10 minut.Je to málo ale.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
e1232851@trb

no tak hlavně nedělej to co ti radí zelí
(vytahování baterie při zapnutí)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dr.luha

Čtyři roky jsem neodpojil NTB s baterií od sítě a žádná tragédie se nestala. Elektronika se o všechno postará sama. Jenom se doporučuje po zakoupení baterii zformovat tak, že se dvakrát až třikrát nechá baterie vybít používáním NTB bez trafa.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
McArthur

Baterie: Máš notebook Lenovo a toto hlásí jejich aplikace. Hlášení lze v aplikaci vypnout nebo nastavit, aby na 70 % nabití baterie bylo nabíjení přerušeno. Bohužel je to v angličtině.

Neznámý počítač: Windows 7, Windows 8 (8.1) i Windows 10 neustále monitorují síť a vše, co najdou, to taky nahlásí a hned by se s tím chtělo toto dítko microsoftí spojit a vyměňovat si data. Buď si tam dej svůj router, aby měl svou síť a toto Tě neotravovalo nebo si vypni sdílení v síti ve svých Windows.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek