idevopdo

Mám nový notebook a nechápu dvě věci. Jak na to jít?

První věc je že se teď v pravém dolním rohu ukázalo oznámení že se k síti připojil neznámý počítač. Mám stejný internet přes kabel, akorát nový notebook a tohle mně nikdy na starým PC nenapsalo.. Druhá věc se mně taky ukázala dnes a to že dlouhodobé nabití nad 70 procent má nepříznivý vliv na baterku. Je pravda že za týden co mám ten notebook jsem ho nevyndal ze zásuvky, ale to dělám často i se starším notebookem a nic takovýho se tam nikdy neobjevilo.. Bylo tam ještě napsaný ať něco změním v nastavení. Nastavení napájení jsem našel,ale nic s tím dlouhodobým nabitím baterie naplno jsem nenašel. Je to Windows 8 tak kdyby někdo věděl budu rád..

Odpovědi
zelí

Až budeš mít baterku nabitou tak buďto odpoj zdroj, nebo nech zdroj připojený, ale vyjmi baterii.

leporela22

Tak co se týče toho oznámení ze se k síti připojil neznámý počítač, tak jestli to není tím že by mohla být nastavena nějaká domácí sít, ale tím si nejsem jistý.
A ta baterie, co to máš za notebook nebo spíše baterie pokud jsou to normální Lion, tak by s tím neměl být problém lepší to nabít 70% + než když někdo nechá vybít baterii úplně to je pro tu baterii horší. Ale v ovládacích panelech máš někde nastavení baterie nebo napájení já tet nevím protože mám jen stolní, ale dají se tam nastavit i různé prkotiny viděl jsem notebook u kterého byla v dolním rohu přeškrtnutá baterie i když byl v zásuvce a nechtělo to ukázat kolik procent tam je jenom po najetí na baterii to psalo jen „je třeba vyměnit baterii za novou“
Ale i tak po vytažení ze zásuvky vydržel třeba 10 minut.Je to málo ale.

e1232851@trb

no tak hlavně nedělej to co ti radí zelí
(vytahování baterie při zapnutí)

dr.luha

Čtyři roky jsem neodpojil NTB s baterií od sítě a žádná tragédie se nestala. Elektronika se o všechno postará sama. Jenom se doporučuje po zakoupení baterii zformovat tak, že se dvakrát až třikrát nechá baterie vybít používáním NTB bez trafa.

McArthur

Baterie: Máš notebook Lenovo a toto hlásí jejich aplikace. Hlášení lze v aplikaci vypnout nebo nastavit, aby na 70 % nabití baterie bylo nabíjení přerušeno. Bohužel je to v angličtině.

Neznámý počítač: Windows 7, Windows 8 (8.1) i Windows 10 neustále monitorují síť a vše, co najdou, to taky nahlásí a hned by se s tím chtělo toto dítko microsoftí spojit a vyměňovat si data. Buď si tam dej svůj router, aby měl svou síť a toto Tě neotravovalo nebo si vypni sdílení v síti ve svých Windows.