Avatar uživatele
anonym

Mám notebok,chci z něj reproduktovat muziku.Jaké repráky a zesilovač by jste mi doporučili,aby byly schopné ozvučit sál?

Jaké repráky a zesilovač by jste mi doporučili,aby byly schopné ozvučit sál:
Doplňuji:
Pro úplnost:sál je o velikosti 16*15 m a kapacita je stavěna na 100 lidí a muzika by se používala na nějaké akce jako je dětský karneval a podobně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? irij před 4798 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Chtělo by to upřesnit. Jak je ten sál velký, kolik tam bude lidí, co to bude za muziku? Má to být hudební produkce, k tanci nebo jako background?
Doplňuji:
Souhlasím s led. Ozvučení je potřeba řešit jako celek. Otázkou ještě je, kdo bude aparaturu financovat a jestli bude instalovaná nastálo. Jestliže půjde o produkci, kde na zvuku záleží, je potřeba mít alespoň jednoduchý mixážní pult pro mikrofon, ntb, přehrávač. Také podporuju návrh s více malými soustavami. Odpadnou starosti s dozvukem. Výkon zesilovačů by mohl stačit kolem 100W sinusového výkonu a tomu odpovídající bedny. Formát audia musí být nekomprimovaný cda, waw, flac… Mp3 jsou nepoužitelné.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

1 – externá zvuková USB karta – zvuk cez sluchátkový výstup nedoporučujem
2 – kvalitný mixpult so zosiľovačom alebo aktívnymi reprobedňami
3 – radšej viac „slabších“ aktívnych než dva „silne.
pri vhodnom rozložení reproduktorov v priestore môžte vytvoriť krásny 3D zvuk.
Dôležitý je ale nielen "elektronika“, ale aj formát audia.
mp3 – odrezáva okrajové frekvencie – zkreslený zvuk/
wav – najoptimálnejši formát (pri použití Windows)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
DDarent

nejdřív bych do notebooku nainstaloval DIVX a pak rozšíření WOW efect pro nádherný 3D zvuk. Je tam i trial verze na 15 dní. (doba trial verze se může změnit)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika