hudzu

Mám neschopenku. Jakým způsobem dostanu peníze a kolik za zkrácený úvazek 4400 Kč, když marodím 14 dní?

Odpovědi
ivzez

V prvních 14 dnech nemoci je nárok na náhradu mzdy od zaměstnavatele
za nemoc za naplánované pracovní směny, přičemž za první tři směny neobdržíte nic. Náhrada mzdy náleží při plném úvazku za 56 hodin (u Vás to bude méně) a počítá se z redukovaného průměrného výdělku za předchozí kalendářní čtvrtletí.

Náhradu mzdy za nemoc obdržíte spolu s normální výplatou.

(Pro přesný výpočet se neposkytl dostatek údajů – bylo potřeba znát průměrný výdělek, počet odpracovaných hodin za předchozí kalendářní čtvrtletí a výši sjednaného úvazku).