Necháváte se ovlivnit dealery, nebo je posíláte k šípku stejně jako já?

dnes mi u dveří zazvonil dealer s tím, že měří průtok pitné vody v domácnosti a že mi podle toho nabídne vhodný spořič vody. vyhodil jsem ho se slovy, že vodovodní baterie má ventily, které jí ovládají a tím pádem si úsporu ovlivním sám podle sebe i bez něj. necháváte si vykecat makovici takovými lidmi, nebo je posíláte k šípku stejně jako já? copak mám na čelo napsáno JSEM PITOMEJ, že mě vůbec osloví?

Nám někdy pocit, že mám na čele vytetovanou jitrnici

Nejlepší odpověď
jmhad

před chvílí jsem dopsal o pouličních prodejcích,což se vztahuje i na ty podomní.
Šmejdi v ulicích
Tím myslím pouliční prodejce a také prodejce ,kteří mají stolek u vchodu do marketu,bez označení firmy a jejího sídla. Zpravidla umí dobře mluvit a mnohdy ani nestihnete odpovědět na pozdrav a již na Vás vybalí fantastickou nabídku. Vysoká provize jej motivuje prodat za každou cenu. Proto jsou tito prodejci stále agresivnější. Jdou s Vámi dlouhý kus cesty, snaží se Vás zastavit, chytají za rukáv, flirtuji, pokřikuji. Mezi jejich nejčastější triky patří:
„Mam tady poslední čtyři kusy“. Tím chce vyvolat pocit, že se zboží velmi dobře prodává.
„Jenom dnes si můžete toto zboží zakoupit za skvělou cenu“. Cena a čas je dalším častým trikem.
„Tak vynikající kvalitu nikde jinde nenajdete“ je další argument. Ovšem výrobky, které se prodávají v rámci pouličního prodeje mají ke kvalitě hodně daleko. Pokud je chce prodejce prodat, musí ve Vás vyvolat pocit, že se jedna o zboží, které nikde jinde neseženete.
„Pojďte nám říci svůj názor“, což jsem slyšel nedávno v jednom marketu. A mělo to celkem úspěch, zdánlivě nezávazně říci svůj názor na kosmetiku.
Zkušenosti těch co naletěli říkají,že je nejlepší nepouštět se s takovým prodejcem vůbec do řeči. Ono sice i pro pouliční prodej platí ustanovené § 1829 občanského zákoníku o možnosti vrátit zboží do 14 dnů od jeho zakoupení,ovšem kde daného pouličního prodejce druhý den či za týden najdeme?

K pouličním prodejcům doporučuji dodržovat několik zásad :
Vyhněte se jim.
Pokud vidím, že někdo takovou činnost na ulici či někde na chodbě provádí. Je to nejjednodušší způsob, jak se s nimi vůbec nedostat do kontaktu.
Nemluvte s nimi.
Nevidíte je, neslyšíte je,nenavazujete s nimi oční kontakt.
Opakujte „ne“.
Je-li prodejce neodbytný a jde za vámi, říkejte „ne“,„nemám zájem“ a hlavně se nezastavujte.
Nebuďte zvědaví.
Nejčastějším důvodem,proč lidé naletí a nechají se zviklat, je zvědavost.
Nedávejte na sebe kontakt.
Pokud jste se již dali do řeči s prodejcem a chce po vás kontakt, důsledně odmítněte. Na dlouhou dobu byste se ho nezbavili.
Nic nepodepisujte.
Hlavní zásada, které se musíte zuby nehty držet.

A v krajním případě se neodbytného prodejce zbavíte jednoduchou otázkou „ Nevíte,policie má číslo 156 nebo 158“?, přičemž ruka může začít hledat mobil.

Další odpovědi
Drap

Nenechávám se ovlivnit a do domu nikoho takového vůbec nepouštím.

anonym

Nepouštím nikoho do domu.

quentos

Nechám je vykecat přede dveřma a pak se rozloučím…

anonym

Miluju, když příjde děda, vnucuje mi Strážnou věž a další křesťanský sr****, chce mi vyprávět o Bohu. Když mu řeknu, že mu nejdřív povím příběh o všemocném bohu Queztzalcotlu, tak se otočí a jde pryč.
Docela je teď asertivně posílám pryč, dřív když mi třeba volal operátor tak jsem je nechal vypovídat a pak jsem to položil:D

marci1

Nikomu cizímu vůbec neotevřu. U nás je podomný prodej zakázán (pod pokutou 50 tisíc Kč), stačí říci : zavolám Policii a v ten moment je pryč. 🙂

ReHu

Krátce, jasně a zřetelně jim sdělím, že nepotřebuji a odcházím.
Spořič vody mi ještě nikdo nenabízel 🙂