Džanička

Mám nějakou šanci?

Můj bývalý se mnou a dětmi 8 měsíců nežije,neplatí(máme akorát před soudem kvůli alimentům),za dětmi nejezdí,ani jim nic nedal na narozeniny ani vánoce,vlastně nám za celou dobu dal jen synovi(2,5) tříkolku,a dceři(1) postýlku.Mám u soudu nějakou šanci aby si děti nemohl jednou brát,vůbec ho neznají.Jsem ochotná se vzdát i alimentů,když bych věděla,že na ně nebude mít právo.Jsem svobodná maminka..
Doplňuji:
Díky za odpovědi.Akorát chci doplnit že dětem rozhodně nebudu dávat za vzor chlapa,který lže,má dluhy na koho se podívá,nechal si sebrat dům,nepracuje apod.To je radši budu vychovávat podle mého ŽENSKÉHO vzoru.Začínáme se znovu pomalu stavět na vlastní nohy,a já si ho nenechám znova tahat do života,jenom proto,že si někdy vzpomene že nějaké děti má.To se radši odstěhujeme do ciziny.Ale díky.

Nejlepší odpověď
standa

Obávám se, že bez ZÁSADNÍHO důvodu, nedosáhnete na to, aby se otec s dětmi nemohl stýkat.

Samozřejmě, že vám doporučím, abyste tímto směrem vedla návrh na úpravu styku s nezletilými dětmi…, ALE moc nevěřím v úspěch.

Přesto tento návrh napište doručte co nejdříve soudu a do návrhu uveďte všechny možné důvody, které by podle vašeho názoru měly přesvědčit soudce, aby rozhodl ve váš prospěch.

Argument, že se raději vzdáte práva na alimenty vůbec nezmiňujte, soud k němu vůbec nebude přihlížet. Naopak soudu směrujte druhou žalobu (návrh), a to na zvýšení výživného se zpětnou platností 3 roky a nechte na soudu, aby určil kolik to bude.

Další odpovědi
bond73

Bohuzel vas nepotesim,jelikoz pro to,co vy chcete, neni opora v zakone o rodine,pokusim se vam to vysvetlit.Ano,ro­dici lze zrusit rodicovska prava,ale pokud zije zahanlivy a nebo jinak neprirozeny zivot,jez by ohrozovalo dite, po jakekoliv strance.Toto uz je ,ta posledni nejhorsi variata pro jakehokoliv rodice.Dale zde mame,ze rodici je mozno vyslovit, zakaz styku s nezletilym,ale zde jsou skoro stejne podminky proto,aby bylo takto rozhodnuto.Nemyslim si,ze by jste mela nejakou sanci,aby se soud takto vyjadril a rozhodl ve vas prospech v pripade,ze otec deti nebude zit zahanlivy a neprirozeny zivot a co vic,pokud otec bude radne hradit vyzivne a i kdyby je nehradil a bude k tomu mit padny duvod,jelikoz vyzivne vychazi z majetkovych a prijmovych pomeru,nebude mu soudem odepreno,aby se ,se svymi detmi stykal,jelikoz ,v listine zakladnich prav a svobod je psano,ze rodic ma pravo se stykat se vsymi detmi a bez vazneho duvodu, mu jej nesmi nikdo odeprit.V tuto chvili, nemate u soudu nijakou sanci na to,aby otci bylo odepreno styku, s jeho detmi,jelikoz i v pripade,ze budou svereny do vasi pece,ma na deti stejne pravo,jako i vy,je rovnocennym rodicem.Je mi lito,ze vam nemohu podat uspokojujici odpoved,ale, mela by jste se s timto ztotoznit a spis naopak, umoznit otci,aby se s nimi stykal,preci to jen jejich otec.

Michal

Jestli máte zákonnou šanci ,to nevím.Mějte dobrého advokáta.Na druhé straně upozorňuju,že váš přístup není nejlepší,dítě by mělo mít mužský vzor!Pokuste se podívat na věc dětskýma očima.Já jsem byl vždy pro střední cestu a nesnáším lidi s myšlením JÁ.Pokud onen muž dítěti surově ubližuje,mohl by jej morálně ohrozit ap.Pak je druhá polovina mé odpovědi neplatná,dokonce škodlivá.Vzdát se alimentů?Tak je dětem ukládejte na knížku.