Mám nějakou povinnost?

Synovi bude v květnu 18 let,,

pane barbakan máte děti?? Taky jsem byla v tomhle věku a diskotéky jsem chodila. Dnes chodí na disko i mladší děti, tak nevím, jak synovi vysvětlit,že on nemůže,,,poraď­te,,díky

Nejlepší odpověď
stana73

Nejde to posuzovat všeobecně.Pokud je na „děcko“ spolehnutí,že nebude pít alkohol,jestli jde s dobrou partou,nebo kamarádem,nemá problémy s chováním,nebo dodržením návratu domů,nevidím důvod,proč by nemohl jít.Jiná situace je taky ve větším městě,než v menším,nebo na vesnici kde je trochu pod dohledem známých.Vím sama,že je těžké udržet -náctileté doma.Jestli tam u vás řádí nějaká parta,zkusila bych promluvit s rodičema,nebo je řešení Obecní úřad.Pak už jen ta policie,pokud jde o trestný čin

Další odpovědi
anonym

Kdybych nemohla já jít na disko,čaje,zábavu v 16 letech už by si kolem mysleli,že jsem „divná“.Když má mít v květnu 18 let,je už za chvíli plnoletý,hlavní asi bude,jestli by syn chtěl,aby jste trestní oznámení podala,nebo si zašla sama za rodiči(tohle ale nepadá vždy na úrodnou půdu).Policie dnes také řeší vše až když už je pozdě.Vy víte kdo to je,tak máte možnost se rozhodnout ,udat,neudat,ne­júčinnější by bylo je předejít,vystrašit je tak,že by je přešlo někoho bít,šikanovat.

dědapetr

Já to řešil s dcerou: řek sem ji dobře běž na disko,ale já půjdu stebou a ona raději nešla.