modnar

Mám nějakou mentální poruchu nebo jsem mimozemšťan?

Dobrej, nedávno jsem si to uvědomil. Pokaždé když vím nebo mám pocit, že se na mě někdo kouká (prostě na veřejnosti), jakoby znervózním a snažím se chovat lidsky. V hlavě si musím v danou chvíli udělat dokonalý plánek, kdy a jak často mrkat, kdy pohnout hlavou a kam se podívat, jak pohybovat rukama apod. abych vypadal normálně. Když chodím, musím se zamyslet jak se vlastně chodí a někdy si v hlavě počítat ,,raz dva tři, raz dva tři,..'' abych měl správné tempo a nevypadal jako ožralec. Doma si sám se sebou vedu konverzace, abych se, kdyby podobná konverzace nastala, nezakoktaval a vytvářel smysluplné věty. Nedokáže se chovat přirozeně. Předpokládám, že to bude sociální úzkost nebo něco podobného, ale jeden nikdy neví. Hergot, jsem pomalu ve věku na ženění a já ještě ani nepřišel na to, jak být člověk.

Odpovědi
BrunoHolly

To je příznak panické poruchy, asi nejlepší řešení je k psychiatrovi a říci mu to všechno. Já sám měl podobné problémy a samomluvou trpím do dnes ale té sebekontroly jsem se léky zbavil. Po lécích ti takové věci budou jedno a navíc ty nové léky neničí játra a nic. kdyby jsi chtěl vědět víc napiš mi na vahll@seznam.cz