neim6464

Mam navštívit lékaře?

Zdravím, po kousnutí klíštěte se mi udělala zapálenina, která byla uprostřed bílá … no prostě přesně jako u obrázků boreliozy .. mělo to tak cca 4–5cm průměr :) bylo to před 4dny a dnes už to není tak výrazně vidět, ale pořád se to dá zpozorovat. K dokotrovi se dostanu nejdříve zítra, má tam smysl chodit, když už skoro nic neuvidí (třeba to podcení nebo řekne, že nic nevidí) Dělají se testy nebo je to zbytečnost tam chodit :D nerad bych něco podcenil

Nejlepší odpověď
ivzez

Samozřejmě k doktorovi a nechat udělat testy.

Další odpovědi
mosoj

Určitě, to je jasná!! borelióza a ATB tě neminou. Žádné testy se konat nebudou, dostaneš je ihned. Pokud to necháš bez povšimnutí hazarduješ se zdravím.

Když to tady čtu , musím konstatovat, že osvěta je na nic. Zarudlý kruh s proběleným středem je nezpochybnitelný diagnostický znak boreliozy.
Další vyšetření nikdo dělat nebude i kdyby chtěl. Protilátky v krvi se zvednou až za 4 – 5 týdnů.

BaltaZzaR154

Měl by jsi tam jít podle toho, jestli tam klíště bylo déle než den a pokud se dusilo např. olejem, vazelínou, vodou z bazénu, protože pokud se cítí v ohrožení tak vyvrhnou obsah střev a to je hodně velká hrozba!!! Radši si tam zajdi pokud otok byl takhle velký.

Dochy

Pokud máš nějaké podezření, běž se samozřejmě doktorovi ukázat. Neřešil bych, jak dlouho to klíště bylo přisáté a jakým způsobem jsi s ním zatočil. To sice může pravděpodobnost nakažení ovlivnit, ale žádná z těchto okolností neřekne žes 100% byl nakažen či že 100% nakažen nejsi.

yuko

Lepe zajit, udelaji test na borrelie.