Mám nárok na vrácení poštovných, když jsem 3× reklamovala tutéž závadu výrobku v e-shopu?

Koupila jsem přes internet výrobek, který byl vadný – reklamovala jsem ho, vrátil se mi bez jakékoliv přiložené dokumentace. Vyzkoušeli jsme ho – opět stejná závada. To se pak opakovalo ještě 2×.Celkem tedy proběhly 3 reklamace, za které jsem jen na poštovném utratila téměř 190kč. Mám nárok chtít po prodejci i tuto částku?

Odpovědi
Drap

Žádat a chtít tuto částku můžete, ovšem zákoný nárok na ni neni.

hanny 2

Ano,dnes o tom mluvili ráno ve Snídani s Novou – MÁTE NÁROK NA VRÁCENÍ POŠTOVNÉHO !!!Ale ještě si to ověřte na ČOI /České obchodní inspekci/.

jmhad

Je nárok.V případě,že je reklamace uznána,pak má oprávněný nárok nejen na poštovné,ale i na cestovné podle zákona.Tedy doprava veřejnou dopravou a když není ,benzin podle vyhlášky.
Pokud není uznána,pak máte smůlu.A pokud byla po opakovaných reklamací závada stejná, máte nárok na vrácení peněz.

Tooom

Dobrý den,
mám pocit že zák. nárok na vrácení poštovného máte pouze při 14-ti denní vratné lhůtě. poté je to pouze na vůli eshopu. Ještě bych si to raději ověřil na ČOI, nebo u právníka. Když tak dejte vědět.