Mám nárok na vrácení doplatků při vrácení nepoužitých léků do lékárny?

Lékařka změnila léky a zůstalo mi několik nepoužitých balení léků.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Na vrácení nárok nemáš. Důvod je takový, že léky se dávají na likvidaci a nelze je dále použít.
Můžeš sice říct, že je to originální balení, ale nikdo si nevezme na triko, zda byly správně skladovány nebo zda jsi je nějakým způsobem nepředělal. Mohl jsi je třeba naočkovat nějakou látkou. I s tím skladováním se mohly znehodnotit.
Pamatuji, že máma kdysi chtěla vrátit do lékárny flašku s lékem na hlísty. Jako malý kluk jsem je měl já i brácha a od doktorky dostala máma recept, zašla do lékárny, vyfasovala flašku léku a nám dala 1 polévkovou lžci a asi za 14 dní druhou. Flaška měla snad půl litru. Chtěla to vrátit a ne. Samozřejmě, že toto bylo riziko, protože do flašky se dalo cokoli nalít, ale to samé platí i u léků originálně zabalených.

Další odpovědi
Drap

Na vrácení peněz žádný nárok nemáš.

anonym

Ne,namáš nárok na vrácení doplatků.

klumprt

Ptal jsem se vlastní ženy – lékárnice a potvrzuje 100% odpověď Raibeka

anonym

Tady v Čechách peníze navrácení, ale v Americe ano.Dívejte se někdy pořádně na jejich filmy.Kolikrát tam už bylo, že někdo neměl peníze, doma sebral všechny léky co kde našel, došel do lékárny a tam mu za ně peníze dali.Nebo někdo v rodině zemřel, pozůstalí po něm vrátili léky a dostali peníze.
To jen u næs zbytečně vyhazujeme peníze za léky.
V r.2008 jsem musel brát dražší léky ( doplácel jsem 560 Kč) a po dvou tabletách mě bylo ještě hůře.Doktor mně předepsal jinē ( ty mně už pomohly), ale peníze za minulē léky mně už nevràtili.
Takhle se u nás v kapitalismu okrádají nemocní.

mosol

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

Drape, a důvod?

setapouch

Vrácení není povinnost. Můžeš si je nechat doma i po „životnosti“. naopak, vrácením léků žádáš o jejich bezpečnou likvidaci.

anonym

Jugare, důvod?