pizlicka

mam narok na soc.davky po rozvodu,jestli­že.........

budu mit na sve jmeno přepsané auto?

Nejlepší odpověď
anonym

Auto patří k běžnému vybavení domácnosti,žádný nadstandard. Nepřizpůsobiví občané si také nechodí pro soc. dávky pěšky…

Další odpovědi
Drap

Na co máš podle zákona nárok, můžeš požadovat, bez ohledu na to zda máš či nemáš auto.

zzzzz

Ahoj Pizličko, auto je nadstandard.
Pokud si budeš žádat o dávky v hmotné nouzi, tak ti řeknou, ať auto prodáš. Pozor i na zlaté prsteny, řetízky atd. I třeba DVD přehrávač je nadstandard, ale televizi mít můžeš. Budeš dokonce posuzována společně s lidmi, s kterými bydlíš. Dopravní inspektorát, který vede magistrát města si bere evidenci ze sociálky, takže socka hned ví, že máš auto.
Pokud si budeš žádat o příspěvek na bydlení, tak se o auto nikdo nezajímá. Jen podepisuješ prohlášení, že svou bytovou situaci nejsi schopna řešit jinak než pobíráním této dávky. Nejlepší máš si auto a jiný majetek přepsat třeba na maminku a pak až žádat o dávky. Ti naši nepřizpůsobiví sice autem pro dávky jezdí, ale nemají ho psané na sebe.