Tyriana

mam narok na propustku,kdyz sem delala doprovod mame na Slovensku a ja pracuji v Cechach?Slouzi propustka jako paragraf?

V ti dobe sem mnela byt v praci a zamestnavatel my dovolenou nedal,tvrdi ze budu mit neomluvenou absenci na dva dni.

Odpovědi
ivzez

Zaměstnavatel má pravdu.
Pokud jste se neomluvila předem, jde o neomluvenou absenci,
za niž Vám zaměstnavatel může strhnout jeden až tři dovolené
za každý den absence (celkem až 6 dnů za dva dny absence).

Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, o dovolenou musí zaměstnanec požádat písemně předem („zpětně“ Vám zaměstnavatel dovolenou poskytnout nemůže).

—–—

Doprovod rodinného příslušníka k lékaři by přicházel v úvahu,
kdyby s Vámi maminka žila ve společné domácnosti (propustka).
Společná domácnost je podmínkou i pro nárok na ošetřovné
při ošetřování člena rodiny (tzv. paragraf, OČR).