wája

Mám nárok na porodné

nejsme z přítelem svoji, čekáme spolu první dítě a nevím jak přesně se počítá porodné jestli jen z jeho platu nebo do toho zahrnují aj mojí mateřskou.

Nejlepší odpověď
Lucijej

V odkazu máš kalkulačku porodného:

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/narok-na-porodne#porodne

Další odpovědi
Dochy

O podmínkách najdeš dost informací na webu. Jsem si téměř jist, že mateřská se do toho počítat nebude.

ivzez

Pro přiznání porodného musíte doložit příjmy domácnosti
za předcházející kalendářní čtvrtletí.

Na porodné (pouze u prvního dítěte) budete mít nárok, pokud příjmy nepřekročí 2,4násobek životního minima domácnosti.

ŽM Vaší domácnosti činí 7.710 Kč měsíčně, Vaše příjmy by tedy musely nižší než 18.504 Kč měsíčně (pro účel porodného se započítává i nenarozené dítě).