Lewis

Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Pobírám odměnu pěstouna ve výši 8000kč hrubého, z té je mi každý měsíc odečítáno sociální a zdravotní pojištění. Nejsem zaměstnaná. Nejsem OSVČ. Dítě v PP už bude plnoleté a končí se školou, tím skončí i pěstounská péče.

Budu se evidovat na ÚP, ale nevím, jestli mám nárok na podporu v nezaměstnanosti, jestli když je mi z tohoto odečítáno vše stejně tak jako ze mzdy, je toto za takový příjem počítáno. Dávka je sice 8000kč, ale vypočítávají mi zdravotní a sociální z minimální mzdy, tedy z 8500kč. Tuto dávku pobírám už roka půl.

Ještě nevím, jestli se ta doba PP počítá do důchodu jako bych pracovala.

Děkuji

Odpovědi
anonym

Ano, PP se bere jako náhradní péče o dítě. Jinak je i narok na dávky, bydleni, příspěvek na dítě apod. Pokud platite soc. pojištění, počítá se na důchod.

Zdroj: http://www.pe­nize.cz/davky-pestounske-pece/61567-penize-ktere-vam-da-stat-davky-pestounske-pece