monasek23

Mam narok na invalidni duchod

dobry den chtela jsem se zeptat jestly mam narok na invalidni duchod v mych 10letech jsem byla na prvni operaci s kycelnim kloubem a na druhe o peraci jsem byla 12letech dnes je mi 23 a kycelni kloub me porad boli nemohu ani na delsi prochazky protoze to hned zaboli a ty bolesti mi jdou vse do zad mam odnarozeni jednu kratsi nohu nosim i podpatenku chodila jsem i na rehabilitace ale ani to mi nepomohlo bolesti mam do dnes a tohle budu mit na cely zivot tak se se chtela zeptat jestli mam narok na invalidni duchod

Nejlepší odpověď
zzzzz

No to je těžko, o nároku na přiznání invalidity rozhoduje posudkový lékař (komise). Bohužel rozhodují dle tabulek, které napsal nějaký blb, a pak ty tabulky dalších 281 blbců schválilo. A někdy, i když je na tom člověk opravdu špatně, tak se prostě do těch bodů nevejde a důchod mu nedají. Zajímavé je, že jisté etnikum se do tabulek vejde téměř vždy. Pokud jste přesvědčen, že by jste měl, důchod dostat, zkuste se obrátit se stížností na ombudsmana. On jim to sice nařídit nemůže, ale má dost velký vliv. Věřte, že nejste jediný s tímto problémem. Přeji hodně štěstí, v boji s naší exekutivou ho budete potřebovat.

Další odpovědi
Drap

O nároku rozhodne komise. Zažádat si však v každém případě lze na doporučení obvodního lékaře. Bohužel, domnívám se že na invalidní důchod to stačit nebude. V každém případě za zkoušku nic nedáš.

jmhad

Žádost si podej,ale nepočítej s tím.Manželka bez hůlky chodit nemůže a následně ji nikde do práce nevezmou.Na posudkové komisi,kterou přijel řídit neomylný arogantní tzv.lékař z Prahy jí právě tento řekl – „Máte ještě ruce,jiní jsou na tom hůře“ a dostala jen 25 bodů,tedy je zdravá.Po odvolání dostala 30,ale na 1.stupeň invalidity musí být 35 nějakých bodů,které ,jak říká kolegyně,požehnalo 281 blbů + 1 to zastřešil..Po roce další pokus,zamítnu­to.Nyní další pokus a uvidí se.Podotýkám,že se zřejmě čekalo a čeká na „obálku“ na kterou nemáme.
Čili jedna rada – chodit doktorovi každý týden,aby byly nějaké podklady a na jejich základě zavalit úřad žádostmi.Jedna návštěva doktora za rok nestačí.

briketka10

moje kamarádka měla částečný důchod, byla na operaci s kyčelním kloubem a ten důchod ji vzali, odvolání nepomohlo a v práci stojí jako laborantka na plný úvazek..

1. stupeň je ČID a nejmíň peněz ten mám nyní, dříve jsem měla plný důchod a na 87% jsem nemohla jít do práce nyní se počítají body mám 40, nevím, ale jestli Vám bude komise akceptovat operované kyčle podle nich budou zřejmě již zdravé a jen k doléčení né nutné na uznání jakéhokoliv důchodu..
ale můžete to zkusit za pokus nic nedáte

začněte rentgeny, kolikrát se na rentgenu nemusí nic najít, ale přesto potíže trvají, že při chůzi bolest vystřeluje do páteře, stěžujte si stále na bolesti, POŘÁD POŘÁD tam kde bydlíte si najděte specialistu – ortopeda pro sportovce ti jsou nejlepší v oboru, zajděte na neurologii ohledně páteře..

mám zkušenosti s operacemi kolene a zápěstí i s neurologem..
po úrazu zad mi vystřeluje bolest zase do pravého kyčle a lýtka musím jen pravidelně cvičit a cvičit..