Avatar uživatele
Klarisa

Mám nárok na důchod?

Má člověk nárok na důchod když má nádor v mozku,mám chodit dál do práce,když se mi točí hlava-jezdím na kole s novinami.Nevím co dělat.Navíc bych měla malou nemocenskou,když mám jen 3 tisíce měsíčně.Mám riskovat,bojím se že omdlím,protože nespím celé noci a ráno vstávám brzo do práce.Může nádor růst dál?Je ted velký 10×9mm.Na magnet.rezonanci mám jít za měsíc.říkali,že je nezhoubný podle CT,ale mojmatka umřela na zhoubný nádor i můj děda.já si myslím,že každý nádor je nebezpečný,když je v mozku,taky nevím jestli mám cvičit a nějak se jinak namáhat.
Doplňuji:
Moje doktorka mi půl roku odmítala poslat na vyšetření a kdybych nezměnila lékaře tak se o nádoru ani nedovím,mám ji zažalovat za neposkytnutí pomoci když jsem jí několikrát prosila a ona mě vyhodila z ordinace,že mi nic není?A ušní doktorka mi řekla,že mi hučí v uchu proto,že jsem tlustá,tak na co máme doktory,kteří nepomůžou.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5136 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

SAKRA !

Tady přeci nejde o to jaký budete mít důchod, ale o váš život.

Takže místo psaní těchto dotazů se neprodleně vydejte za svým lékařem a vše nezbytné (nejen co jste uvedla v dotazu) s ním prokonzultujte a nechte si doporučit CO DÁL…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Oprostím se od toho, že bych doporučoval konzultaci s lékařem a další, ale odpovím jen na tvůj dotaz.
Ohledně důchodu, resp. invalidního důchodu rozhoduje tvůj lékař, který postoupí věc na OSSZ k posudkovému lékaři a ten rozhodne. Většinou to však bývá tak, že nejprve jsi v pracovní neschopnosti a teprve poté, resp. po vyčerpání PN nastupuje ID.
Co se týče odmítnutí lékařské péče, popř. sdělení o tvé tloušťce, zkusil bych si stěžovat na postup lékařky, jelikož za prvé to není etické a za druhé v případě nedoporučení k dalšímu vyšetření mohlo zapříčinit rozvinutí choroby. Ale je to boj na dlouhý čas, jelikož si myslím, že nemáš dostatek důkazů pro své tvrzení a lékařka sdělí při prošetřování stížnosti, že z jejího pohledu nenasvědčovalo nic nemoci. Že by hovořila o tloušťce není pravda, pouze doporučila shodit pár kilo a špatně jsi to pochopila. Bohužel to si odůvodní.
Opravdu při nespokojenosti je lepší změnit lékaře. Ale jak říkám stěžovat si můžeš.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Keiran

tohle jsou otazky ktere by vam meli zodpovedet lekari takhle na dalku se to neda posoudit kazdopadne zazadanim o invalidni duchod nic neztratite nejhorsi co se muze stat je ze vam jej na zaklade lekarskych posudku nepriznaji.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek