Klarisa

Mám nárok na důchod?

Má člověk nárok na důchod když má nádor v mozku,mám chodit dál do práce,když se mi točí hlava-jezdím na kole s novinami.Nevím co dělat.Navíc bych měla malou nemocenskou,když mám jen 3 tisíce měsíčně.Mám riskovat,bojím se že omdlím,protože nespím celé noci a ráno vstávám brzo do práce.Může nádor růst dál?Je ted velký 10×9mm.Na magnet.rezonanci mám jít za měsíc.říkali,že je nezhoubný podle CT,ale mojmatka umřela na zhoubný nádor i můj děda.já si myslím,že každý nádor je nebezpečný,když je v mozku,taky nevím jestli mám cvičit a nějak se jinak namáhat.
Doplňuji:
Moje doktorka mi půl roku odmítala poslat na vyšetření a kdybych nezměnila lékaře tak se o nádoru ani nedovím,mám ji zažalovat za neposkytnutí pomoci když jsem jí několikrát prosila a ona mě vyhodila z ordinace,že mi nic není?A ušní doktorka mi řekla,že mi hučí v uchu proto,že jsem tlustá,tak na co máme doktory,kteří nepomůžou.

Nejlepší odpověď
standa

SAKRA !

Tady přeci nejde o to jaký budete mít důchod, ale o váš život.

Takže místo psaní těchto dotazů se neprodleně vydejte za svým lékařem a vše nezbytné (nejen co jste uvedla v dotazu) s ním prokonzultujte a nechte si doporučit CO DÁL…

Další odpovědi
Miroslavst

Oprostím se od toho, že bych doporučoval konzultaci s lékařem a další, ale odpovím jen na tvůj dotaz.
Ohledně důchodu, resp. invalidního důchodu rozhoduje tvůj lékař, který postoupí věc na OSSZ k posudkovému lékaři a ten rozhodne. Většinou to však bývá tak, že nejprve jsi v pracovní neschopnosti a teprve poté, resp. po vyčerpání PN nastupuje ID.
Co se týče odmítnutí lékařské péče, popř. sdělení o tvé tloušťce, zkusil bych si stěžovat na postup lékařky, jelikož za prvé to není etické a za druhé v případě nedoporučení k dalšímu vyšetření mohlo zapříčinit rozvinutí choroby. Ale je to boj na dlouhý čas, jelikož si myslím, že nemáš dostatek důkazů pro své tvrzení a lékařka sdělí při prošetřování stížnosti, že z jejího pohledu nenasvědčovalo nic nemoci. Že by hovořila o tloušťce není pravda, pouze doporučila shodit pár kilo a špatně jsi to pochopila. Bohužel to si odůvodní.
Opravdu při nespokojenosti je lepší změnit lékaře. Ale jak říkám stěžovat si můžeš.

Keiran

tohle jsou otazky ktere by vam meli zodpovedet lekari takhle na dalku se to neda posoudit kazdopadne zazadanim o invalidni duchod nic neztratite nejhorsi co se muze stat je ze vam jej na zaklade lekarskych posudku nepriznaji.