Avatar uživatele
MakyMej

Mám nárok na dovolenou?

Mám nárok na dovolenou, když, podotýkám, nepodepsala jsem žádnou prodlužující prac. smlouvu a ta stávající mi končí tento týden s tím, že paní ředitelka (jsem učitelka MŠ) mi hodlala smlouvu pro budoucí šk. rok předložit příští týden, s mým odchodem nepočítala (naskytla se mi včera výhodnější nabídka) a tvrdí, že na srpnovou dovolenou tedy nemám právo (čerpala prý z dovolené pro bud. šk. rok)? Děkuji za odpověď.

Zajímavá 0 před 2068 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Dovolená se nestanoví na školní, ale na kalendářní rok.
Pokud pro zaměstnavatele neodpracujete celý kalendářní
rok, vznikne nárok jenom na poměrnou část dovolené.

Jestli jste ve školce byla zaměstnaná od 1. ledna 2018
do 31. srpna 2018, máte nárok na osm dvanáctin roční
výměry dovolené.

Při roční výměře 40 dnů (8 týdnů) By Váš nárok činil 26, 666 dne
→ po zaokrouhlení 26,5 dne. Na zbytek srpna by Vám zaměstnavatel
musel vykázat neplacené volno.

________

Doplňuji:

Pod otázkou se rozvinula diskuze, která začíná být nepřehledná.
Shrnu to.

Tazatelce vznikl po odpracování 60 pracovních směn nárok
na dovolenou za kalendářní rok.
Nikoliv za školní rok → „upřesnění“ či „vysvětlování“ Dochyho
to bohužel komplikují, školní rok do toho vůbec neměl míchat.

Protože ale pro zaměstnavatele neodpracuje celý kalendářní
rok, má nárok jenom na osm dvanáctin dovolené.

_________

Poznámka:
Ten školní rok to zbytečně komplikuje, dovolená
se stanoví na kalendářní, nikoliv na školní rok.

(Doufám, že jsem v diskuzi něco nepřehlédla.)

Upravil/a: ivzez

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… předpokládám, že ne, že má ředitelka pravdu …
… fascinuje mne, že vysokoškolsky vzdělaný člověk nejni schopen si přečíst pracovní smlouvu, ale podle toho vlasntě vypadá celé naše školství …

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Nic, jako „srpnová dovolená“ neexistuje. Náleží poměrná část dovolené za odpracovanou dobu v roce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Pro správnou odpověď by bylo třeba asi nejlépe vidět, co máte vlastně napsáno v pracovní smlouvě a kolik dní dovolené jste si již vybrala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Nemůžeme vědět, jak dlouho pracuješ a kolik (nebo jestli) dovolené sis už vybrala.
Ve smlouvě přece máš napsáno, na kolik dovolené má nárok při jak dlouhé odpracované době a víš, jestli jsi už něco vybrala.
OMG

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

MakyMej,
ještě mne napadla jedna věc:

Na dovolenou už nemáte nárok a zaměstnavatel
Vám nesmí nařídit čerpání neplaceného volna.

Kdybyste teď nastoupila do práce a trvala na přidělování práce
podle pracovní smlouvy, měla byste pravděpodobně*) nárok na náhradu
mzdy či platu za překážku v práci na straně zaměstnavatele. Navíc by
zaměstnavatel musel odvést i svůj podíl na zdravotním i sociálním pojištění.

Zaměstnavatel by možná přišel s návrhem ukončit zaměstnání dohodou,
ale na to byste neměla přistoupit (není to Vaše povinnost), protože by se
Váš nárok na dovolenou ještě o jednu dvanáctinu snížil.

*)
Zaměstnavatel by Vám mohl přidělit náhradní práci, ale pouze takovou,
která odpovídá Vaší pracovní smlouvě. Máte-li smlouvu na práci učitelky,
nesmí po Vás chtít např. mytí oken.

Jestli je školka až do konce srpna zavřená, jde o překážku na straně zaměstnavatele, který by Vám za ni měl vyplácet náhradu platu/mzdy.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Edison: Proč by neměla existovat srpnová dovolená? Já měl červencovou… 😉
Pokud čerpám dovolenou, proč bych ji neměl označit měsícem? A pokud jde o pracovníka ve školství, dá se očekávat, že zkrátka po většinu července a srpna bude dovolená nařízena všem pracovníkům

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Může existovat dovolená v srpnu. Ale ne srpnová, nebo za srpen. Pokud se bavíme o právních záležitostech, je třeba formulovat přesně. Je jedno kdy, ale nástup dovolené určuje zaměstnavatel. A to ne jen ve školství. A opět nikoli za srpen, ale za odpracovanou dobu.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Obávám se, že označení konkrétního děje časovým obdobím kterého se týká je zkrátka naprosto normální v naší kultuře. Z kontextu je zpravidla jasné o co jde. V tomto případě jde o dovolenou čerpanou v srpnu a domnívám se, že kdo tím nechce být zmatený v tom má jasno. Jde o dotaz tady na servru, příp. ústní komunikaci mezi dvěma lidmi. Pokud se to bude řešit oficiálně písemně (např. náhrada za konkrétní čerpanou dovolenou) určitě pak již použijí v písemnosti přesný termín (tj. např. dovolená čerpaná od 1.8.2018 dosud)

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Děkuji.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Vzhledem k tomu, že dotaz je položen tak, jak je položen, je skutečně třeba používat správné pojmy. Ale navedl jsi mě pravdepodobně na správné pochopení kapku zmatené otázky: Jde o to, že pokud má paní učitelka za celý rok nárok na 8 týdnů dovolené, pak do srpna má nárok na 8/12. Nejspíše došlo k tomu, že ke konci srpna je nárok přečerpán a je nutno to prohnat systémem jinak. Ovšem faktem je, že otázka je položená zmateně, jsou tam použité nesmyslné pojmy a navíc zamíchaný nárok na dovolenou z následujícího roku. My přece nemůžem tušit, co měla autorka na mysli, můžem vycházet pouze z textu, který je napsán.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

„zamíchaný nárok na dovolenou z následujícího roku“
nikoli z následujícího roku, ale z následujícího ŠKOLNÍHO roku. Bacha na správné pojmy (sorry za jemné rýpnutí 😉 )
(zkrátka ředitelka předpokládala že zaměstnání bude trvat i v následujícím školním roce a proto poskytla dovolenou na kterou by byl nárok až po odpracování září-prosinec)

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Dochy,
sbažíte se uvést na pravou míru, ale bohužel do toho jen vnášíte další zmatek.

Nárok na dovolenou za kalendářní rok vzniká po odpracování 60 pracovních směn. To tazatelka splnila.

Výše jejího nároku závisí na tom, jestli pro zaměstnavatele odpracuje celý kalendářní (!!) rok.

(Ten školní rok tam nemíchejte.)

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Ale ten „následující školní rok“ byl v dotazu, zatímco Edison se podivuje nad „následujícím rokem“. A ten rozdíl je dost zásadní (řekl bych) k tomu, abych jej poněkud zdůraznil.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Dochy,
k čemu je dobré zdůrazňovat nesmysl, který s nárokem na dovolenou nesouvisí?

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Věřím Vám, ale tak jak to popisuje Dochy, vysvětlilo mi to i vedení.;/

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Z toho vyplývá, že se mám tedy „těšit“ na neplacené volno, správně? Pokud mi nezbyla již žádná dovolená z předešlého období.

Já ale psala budoucího školního roku.;)

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Ano. Zaměstnavatel Vám bude muset na část srpna napsat neplacené volno. Je možné, že Vám za dobu neplaceného volna strhne i tu část zdravotního pojištění, které by jinak odváděl za Vás.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Děkuji. Aspoň vím, na co se připravit.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Napsala jsem to přesně tak, jak mi bylo řečeno. Nic víc, nic míň. A Dochy to pochopil. Děkuji!

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Dochy to jen víc zamotal → nemá pravdu, odpovídá chybně.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

V čem přesně odpovídám chybně? Zvlášť když jsem tu ani neodpovídal, jen se pokusil vysvětlit nějaké přetrvávající nejasnosti, které mi tu zas tak nejasné nepřipadají.

MakyMej podle všeho má smlouvu na dobu určitou pro školní rok 2017/18, která zřejmě končí ke konci srpna (bez záruky, není řečeno přímo, ale plyne z kontextu)
MakyMej podle všeho čerpala přes prázdniny dovolenou, v míře odpovídající setrvání prac. poměru po celý kalendářní rok 2018.

Edison se diví nároku na dovolenou za následující (z kontextu zřejmě kalendářní) rok o kterém ale nikde nebyla zmínka. Opravil jsem jej, že se jedná o nárok za následující školní rok, což je jasně uvedeno v dotazu a pro účely letošní dovolené to znamená započtení nároku za odpracování měsíců září-prosinec 2018…

Tak teď prosím info co jsem zamotal. Děkuji

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Ten školní rok jste tam vůbec neměl míchat. )-:

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Napsal jste, že tazatelce nevznikl nárok na dovolenou za rok 2018 (vznikl už koncem března), a že by nárok na další dovolenou vznikl až odpracováním měsíců září až říjen → to není pravda!

Je jedno, že v dotazu nebyla zmínka o kalendářním roce, protože se nárok na dovolenou řídí zákoníkem práce, kde ta zmínka je.
___

Tady je potřeba tazatelce vysvětlit, jak to s nárokem na dovolenou je podle zákoníku práce, aby měla čím argumentovat, až bude jednat se zaměstnavatelem.

___
PS:
Odpovídáte-li v oblasti pracovního práva, měl byste se držet zákoníku práce, nikoliv nepodložených domněnek. I „vysvětlování“ chybných obratů zaměstnavatele jste si měl odpustit.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak to asi čteme každý úplně jiné texty. Nikde jsem nepsal, že tazatelce nevznikl nárok na dovolenou za rok 2018…
Pokud jde o „(zkrátka ředitelka předpokládala že zaměstnání bude trvat i v následujícím školním roce a proto poskytla dovolenou na kterou by byl nárok až po odpracování září-prosinec)“ bylo to v nějakém kontextu – neřešila se konkrétní dovolená ale Edisonův „následující rok“. Ok, přesnější by bylo napsat poskytla i tu část dovolené na kterou by byl nárok při odpracování zbytku roku 2018.

To je nutné při každé reakci na něco opsat celý případ aby to bylo dostatečně přesné a komplexní? Nejsme tady u soudu, v jednotlivých příspěvcích V DISKUSI reaguji na konkrétní věci konkrétních příspěvků. Nikde jsem si nedělal nárok na komplexní správnou odpověď a proto jsem také žádnou ofic. odpověď neposkytl, pouze vyvracel zjevné chyby.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Napsal jste, že by nárok vznikl až po odpracování září až prosince…

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Prostě použití termínu „následující rok“ a to jak kalendářního, tak i školního je v obou případech v této souvislosti nesmysl. Nejhorší není to, že se někdo zmýlí, ale to, že někdo pak ty omyly opakuje pořád dokola do zblbnutí.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Pokud je pedagogický pracovník zaměstnán na školní rok pak podle mně jde o školní rok v každém případě. A školní rok byl jasně zmíněn v dotazu.

Asi se shodnem že se neshodnem, zde používá každý z nás naprosto jiný jazyk.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Já už budu příště taky opatrnější. Všichni mí pedagogičtí kolegové za mým dotazem stojí, nejsme žádní právníci…ale aby nás někdo urážel, když nemluvíme jako „někteří“ do uklízeček apod., to si odpusťte. Možná se neumíme ohánět v této oblasti odbornou terminologií, ale zato dokážeme být slušní a trpěliví i za situací, kdy by někdo jiný už na to nervičky pražádné neměl, a my musíme poučovat, opakovat, co jinému zdá se býti naprosto jasné. Díky všem!

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ještě jednou, je vidět, že to MakyMej nedošlo: nejde o vyjadřování, na to kašle bílej tesák, ale o to, že si ani člověk nedokáže zjistit, na kolikdovolený má nárok, a že vlastně čerpá z příštího roku, toto je obsaženo v zákoníku práce, kterej by pedagogičtí pracovníci měli znát jako první, jestliže chtějí vychovávat naše děti, a je jedno jestli se jedná o školku >>> jestliže se jedná o zvýšení platu, jsou ochotni ihned argumentovat, na co mají právo … ale jak koukám, jak mohu chtít, aby si přečetli zákoník, když nejsou schopni ani dvakrát napsanou a vysvětlenou větu pochopit, a furt melou dokola jak kolovrátek, chce to přemejšlet !!! … ona ta uklízečka, když má nárok na 20 dní dovolený, tak si to holt dokáže spočítat …

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

V 08/2018 čerpá (vyčerpala) i tu část dovolené na kterou by měla nárok při odpracování 09–12/2018 (nárok za 01–08/2018 už pravděpodobně vyčerpala). Což je standardně možné. Nejde o čerpání z následujícího roku, ale z aktuálního, který by byl odpracován celý v případě kdy by pracovní poměr trval i ve školním roce 18/19. O dovolenou pravděpodobně ani osobně nežádala, dovolená byla s velkou pravděpodobností „automaticky“ na dobu prázdnin všem zaměstnancům nařízena zaměstnavatelem. A protože je to tak automaticky a všem a vždycky, standardně se o to ani nijak extra nezajímají dokud nedojde k nějakým nestandardním situacím.

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Přesně tak.

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Milý Mc Merkurione, a protože jsem nečetla a očividně ani jiní, starší, zkušenější pedagogové, když mi na to nedokázali odpovědět, ba ani ředitelka z jiné MŠ, přiznám to, tak jsem se jednoduše pozeptala tady, že to bude rychlejší a s vícero názory jistější. Nikdo z mých přátel pedagogů nemá takovou zkušenost včetně mě, no tak jsem využila této diskuse pro zlehčení, než k tomu zákoníku zasednu. Vše se seběhlo velmi rychle, tak mě napadlo, že se zeptám prvně tady. S nikým jsem se nehádala a jakmile mi bylo vysvětleno, ovšem jinými, ne tebou, okamžitě jsem pochopila. Člověk, aby se bál vůbec na něco zeptat …

před 2066 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Já jen potvrdím, že to odpovídá.;)

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Děkuji všem. Jak mi řekla paní ředitelka, musím počkat, až se u nás zastaví paní účetní, protože ona to nevyřeší…

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Kdyby bylo vše tak, jak je ve smlouvě, nedá mi snad paní ředitelka dovolenou. Na druhou stranu, kdo mohl tušit, co jak bude a ubírat mi z dovolené pro příští rok. Sama ředitelka prý neví, řešit to bude paní účetní. Číst umím velice dobře, ale řídit se musím dle pokynů shora a jak je vidět, tak to jaksi hapruje.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Chyba. Řídit se musíte zákonem. A to obě strany. Smlouva je až na druhém místě, a to dokonce jen za určitých podmínek.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Pravda pravdoucí. Tak mi držte, prosím, palce. :))

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Kdyby bylo vše tak, jak je ve smlouvě, nedá mi snad paní ředitelka dovolenou. Na druhou stranu, kdo mohl tušit, co jak bude a ubírat mi z dovolené pro příští rok. Sama ředitelka prý neví, řešit to bude paní účetní. Číst umím velice dobře, ale řídit se musím dle pokynů shora a jak je vidět, tak to jaksi hapruje.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Žádné OMG :), je vidět, že neznáš náš/jeich systém, ve kterém se nevyzná asi nikdo. Jedná se mi o to, zda měla paní ředitelka právo mi ubírat z dovolené pro příští rok, když nemohl nikdo tušit, zda tam zůstanu nebo ne. V tom je zakopaný pes. Má na to právo nebo ne?

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

MakyMej,
nezlobte se, ale když si představím, kdo také
učí naše děti a vnoučata…

Zákoník práce platí pro všechny, dovolená se stanoví
na kalendářní rok, nelze někomu určit čerpání dovolené
„z příštího roku“. I kdyby to nestálo v zákoníku práce,
stačilo by se nromálně zamyslet…

S tím zákoníkem práce se seznamte! Jste povinna jej
dodržovat. A budete-li jej znát, bude pro zaměstnavatele
těžší Vás „nějak vyšplouchnout“.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Já jsem o tom rovněž přesvědčena, ale mají to tam tak zavedené. Sama kulím oči, jak je to možné.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

MakyMej,
nemáte pravdu, „nemají to tak zavedené“.

Jenom nerozumíte tomu, co k dovolené říká zákoník práce a co jsem Vám napsala v odpovědi výše.

Protože pro zaměstnavatele neodpracujete celý kalendářní rok (tj. od 1. ledna do 31. prosince včetně), nebudete mít nárok na celých osm týdnů dovolené, ale jen na osm dvanáctin z osmi týdnů.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Toto chápu velice dobře. Reaguji na jejich termín „z příštího roku“.

Děkuji.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Ten obrat použil zaměstnavatel?

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Ano.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Nemohou mít něco „zavedené“, pokud to nějak, a to zcela jasně a konkrétně stanoví zákon.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Přesně tak. Mám v plánu se tímto ohradit. Nemohli si přeci jen „myslet“, že zůstanu.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… kdyby se takto ptala a vyjadřovala uklízečka, pochopil bych to, takto to o něčem svědčí …

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Vyjadřuji se na základě toho, jak se tyto věci řeší na zmíněné škole. A tam touto „uklízečskou hantýrkou“ mezi sebou kolegové komunikují. Asi jsem se nakazila, tak se nezahazuj. Všem ostatním děkuji. :))

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

MakyMej,
nezlobte se, ale Vaše tvrzení je nesmyslné.

Váš zaměstnavatel se musí řídit zákoníkem práce, nemůže si „zavádět“ něco jiného.

Vaše obraty „srpnová dovolená“ a „dovolená z příštího roku“ svědčí o tom, že jste (zatím) nepochopila, jak se to s dovolenou ve skutečnosti má.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Opakuji, tyto obraty nejsou z mé hlavy!! Já jen opakuji, co mi bylo sděleno ze školy. Prosím, čtěte pozorně.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Máte pravdu, přehlédla jsem slovíčko »prý« a omylem zmíněné obraty přičítala Vám.

Omlouvám se.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Děkuji.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… nejde o mluvu, ta mi vůbec nevadí, ale o znalosti a názory, a to je horší !!!

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Přečtěte si, prosím, ještě jednou, kdo tyto termíny zavedl, a neurážejte.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Když vidím, že nejde něco podle smlouvy, právě proto se vyptávám zde. Myslíš, že bych si školní rok spletla s kalendářním a zaváděla nějaké srpnové dovolené? Ptám se vyloženě na věci, které mi byly předestřeny, nic víc.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

A ještě dovolená na příští rok? Co je to za maglajz?

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Nejspíš tím myslí další školní rok. Je možné čerpat dovolenou na kterou ještě nezvnikl nárok, ale lze předpokládat že vznikne. Proto je možné například jet v lednu na hory i když je celá „loňská“ dovolená vybraná. Předpokládá se že v daném roce budeš mít nárok na těch 4–5 týdnů volna, tak proč si je nevybrat v lednu. Pokud si zaměstnanec vybere celou dovolenou v lednu a v únoru dá pak výpověď, musí to pak účetní nějak vyřešit (já účetní nejsem, ale zzkušená účetní určitě bude vědět jak na to. Pravděpodobně se část dovolené změní na neplacené volno.)

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Dochy,

opravdu to zbytečně zamotáváte. Školní rok nemá s nárokem na dovolenou nic společného a nárok na dovolenou za rok 2018 tazatelce vznikl ± na konci března (po odpracování 60 pracovních směn).

I ve školství platí zákoník práce, v němž o nároku na dovolenou v závislosti na školním roce není ani slovo.

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MakyMej

Právě proto odcházím, chaos ve všem. Prozatím se mi dostalo odpovědi, že nemám na dovolenou za srpen nárok, když odcházím.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Do kdy přesně máte uzavřenou smlouvu?

Jestli do 31. srpna 2018, máte nárok i na poměrnou část dovolené za srpen. (Z hlediska nároku na dovolenou se doba čerpání dovolené považuje za odpracovanou donu.)

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Oprava
… za odpracovanou doBu

(mám setřená písmenka na klávesnici, píši „naslepo“.)

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Já bych vzal Zákoník práce, ty asi tři paragrafy si naštudoval, a pak podle situace, protože stejně odcházíte, bych to omlátil ředitelce o hlavu.

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… Edison, předpokládám, že zákoník, ty tři paragrafy by na to, aby se jí tam rozsvítilo nepomohly …

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Měl jsem na mysli nastudovat těch pár odstavců, které jsou mimochodem celkem jasné a srozumitelné, a o hlavu jí omlátit celý zákoník. 😁

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… já to tak pochopil, to jen pro ověření …

před 2068 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek