Frogman

Mám nárok na 60 % denního platu, pokud pro mě zaměstnavatel nemá práci třeba jen 1, 2 či 3 dny?

Pár lidem se to stalo, mají hodinovou mzdu. Mají na to nárok?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Zákon č. 262/2006 Sb -
§ 207 – V důsledku přerušení práce způsobené nepříznivými povětrnostními vlivy nebo živelní událostí a nebyl-li převeden na jinou práci, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši nejméně 60 % průměrného výdělku.

§ 208 – Nemohl-li zaměstnanec konat práci pro jiné překážky na straně zaměstnavatele, než jsou uvedeny v § 207, přísluší mu náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… byť by se jednalo jen o hodinu, jestliže pro tebe zaměstnavatel nemá práci, je to jeho problém, a musí tě zaplatit průměrem >>> dohodnutou sumou za hodinu >>> to je totiž jeho problém …

ivzez

Záleží na tom, na základě čeho kdo pracuje.

V případě pracovní smlouvy jde o překážku na straně
zaměstnavatele, za niž mají zaměstnanci nárok na náhradu
mzdy ve výši průměrného výdělku.

V případě DPČ a DPP nárok není.

Pozor, mzda/plat náleží pouze za vykonanou práci.
Nemá-li zaměstnavatel práci, půjde o náhradu mzdy/platu.

alenka kocka

Nas zamestnavatel pro nas nema dost prace a tak chodime jen par dni za mesic a tak nam zpetne rekl ze nam zaplati plat ale ze mu to musime odprcovat na prescasech v dalsich mesici a nebo nam vezme dovolenou .