Karlos987

Jak se bránit nevhodnému parkování nájemníků, které blokuje vjezd na pozemek, na němž mám věcné břemeno?

Mám na svůj pozemek zřízeno doživotní věcné břemeno chůze a jízdy s majitelem sousedního pozemku, kterým je byt.družstvo. Za břemeno jsem zaplatil nemalé peníze.
Nájemníci bytů ovšem toto nerespektují a vjezd mi neustále blokují nevhodným parkováním. Jak se můžu bránit?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Pro vás je partnerem družstvo, jako majitel pozemku, takže pište družstvu, ať zjedná nápravu mezi svými členy. Případně se s nimi jako majitelem pozemku můžete domluvit na vhodném technickém opatření (značka, zábrana, upozornění … – podle místního stavu)

Další odpovědi
elkon

Vyznačit a sloupky s řetízkem. Nebo padací, zamykací sloupek.

cochee

Hmmm, myslím, že po několikerém odtažení odtahovkou by to parkující mohlo přestat bavit. Otázkou ale je, jak se odtahová služba staví k objednání odtahu z místa, které není veřejnou komunikací.