mam na obrazovce vodorovnou caru misto obrazu, co by to mohlo byt? Zvuk funkcni.

obrazovka v haji?

Odpovědi
GangstaHelper

Jedná se o TV?

Jen zřídka se stane, že by odešla samotná obrazovka, k funkčnosti obrazovky je ale zapotřebí celá řada elektroniky na regulaci obrazovky, asi něco z toho přestalo fungovat.

Častou příčinou bývá porucha tranzistoru, který ovládá napájení obrazovky, symptomem pak ale bývá, že obrazovka vůbec nenaběhne (napájení slyšitelně cykluje), to zařídí ochrana v televizi, pokud ji ta vaše nemá, možná by to mohlo vypadat jak popisujete.

rybíz

Vypadá to na nejbližší kovošrot. 🙂

nabubindes

vysoké napětí… vpadá to na trafo!

ok2jnj

obrazovka je v pořádku, nefunguje svislé vychylování paprsku – část cívek, které jsou nasunuty na obrazovce nedostává elektrickou energii. Může být poškozen konektor vychylovacích cívek, zesilovač signálu pro cívky…