oskar

Mám na audio kazetách písničky,které bych chtěl stáhnout do počítače.Je na to nějaký program?Děkuji.

Nejlepší odpověď
chudst

Potrebujete normalne klasicky kabel (neznam jeho oznaceni) – s vystupem jako pro sluchatka (na obou koncich). Jeden strcite do mikrofonu v pocitaci a jeden na vystup v magnetofonu (…).

A na nahravani pouzivam treba Sound Forge.
Doplňuji:
Michal Kole: na notebooku mam jen dva vstupy: na sluchatka a na mikrofon, kde to funguje.

Další odpovědi
Michal Kole

Freewarový program částečně v češtině a plně zdarma je AudaCity (http://audaci­ty.sourceforge­.net/)

Kabel má na obou koncích konektory jack 3,5 stereo.

Jen se to nestrká do zdířky mikrofonu, ale line-in (na některých zvukových kartách to jde, takže chudst se příliš nespletl)

Jen v Audcity pak musíte změnit zdroj nahrávání na Line in (každý zvuková karta si to pojmenovává jinak)

anonym

Jak už bylo řečeno, existuje na to spousta programů. Jen je otázkou kvalita přenesené hudby. Z audio kazet ani po jakékoliv úpravě a vyčištění nebude kvalita nijak úchvatná. Nebylo by lepší se na Internetu poohlédnout pro stejných skladbách v MP3 (pokud se tedy nejedná třeba o rodinné nahrávky!)?
Ono konečně není zapotřebí ani žádný program stačí propojit kabelem zdroj zvuku (asi mgf) s PC a dále navolit Start>Programy>Pris­lusenstvi>Zaba­va>Zaznam zvuku a dá se nahrávat, ale kvalita není nic-moc!