KULICKA36

Mam moznost nasroupit jinam.Mohu jit na neschopenku?Ze bych v dobe neschopnosti nastoupila do noveho zamaestnani?dekuji.

Odpovědi
JájsemRaibek

Pracovní neschopnost a výpověď jsou dva rozdílné termíny, na neschopenku jít můžeš, ale stále jsi zaměstnaná u jednoho zaměstnavatele.
A jinak práce neschopen od slova neschopen, takže buď je pracovník schopen nebo neschopen práci vykonávat.

Lamalam

Takže v jednom zaměstnání bys byla na neschopence a v druhém pracovala? To určitě nejde.

Mravenec

To samozřejmě nelze, tedy legální cestou.

ivzez

„Na neschopenku se nechodí“, o neschopence rozhoduje
lékař na základě zdravotního stavu pacienta.

V době pracovní neschopnosti je nutné dodržovat léčebný režim.
Jinak můžete přijít o náhradu mzdy za nemoc od zaměstnavatele
i o nemocenské, navíc Vám OSSZ může vyměřit pokutu.