Mam mobil Nokia N 97 . Prisla mi nabidka na Nokii E 7 . Mam zustat pri N 97 ? Je v tom nejaky rozdil. ? Dik. -iv-

Nejlepší odpověď
geoorg

Rozdílů tam moc neni. E7 má už kapacitní displej s multitouch technologií. Narozdíl od toho zase nemá automatické ostření fotoaparátu… To bych viděl jako hlavní rozdíly (kromě toho, že má samozhřejmě vyšší výkon)

Zdroj: http://www.mo­bilmania.cz/de­fault.aspx?cat­comp=1&catalog=1&i­temlist=10640%2c20­466

Další odpovědi
chudst

Z mobilmanie – nevim, jak moc se v tom vyznate – zkusim to vypsat pro neznale – to, co vas muze zajimat, vytahl jsem sedm relativne IMO nejdulezitejsich bodu (edit.: neco jiz vyjmenoval geoorg, jak jsem se blbec az zpetne podival, za pripadne opakovani se omlouvam).

  1. Ma o neco malo vetsi display (o 0,5'')
  2. Ma kapacitni display (tj. pisete na nem prsty, nikoli stylusem)
  3. Nejde do nej vlozit oproti N97 pametova karta a vestavenou pamet ma „jen“ 16GB, oproti N97, ktera mela 32GB.
  4. Ma o neco malo vetsi vydrz a vykon.
  5. Oproti N97 nema stereoreproduktory, ale zase ma druhy mikrofon.
  6. Ma lepsi rozliseni u digitalniho fotaku (N97 mela 5Mpx, E7 ma 8Mpx) a lepsi kvalitu videa (N97 mela 640*480, E7 ma 1280*720). Ale E7 NEMA automaticke ostreni, jako mela N97.
  7. Podporuje vicedotykovou technologii (= muzete si napriklad roztazenim dvema prstu priblizit v prohlizeci text, apod.)

Muj verdikt:
Obecne je o neco malo lepsi (projevuje se to i na hodnoceni na mobilmanii – ale jen minimalne). Zalezi, kolik byste k tomu priplacela; pokud by to bylo vice nez 1–2000, osobne bych do toho nesel. O tolik lepsi neni. Pokud vy N97 pouzivate a vyhovuje vam, nepotrebuje na tom hrat nove hry, apod., tak pokud by to byla mene nez 1–2000, vzal bych si ho a N97 nechal jako zalohu, kdyzby se s nim neco stalo. Jako jedinou obrovskou vyhodu vidim hlavne ten kapacitni display. Jinak je to relativne (az na ten fotak a video) srovnatelne a ve velikosti disku je E7 dokonce horsi, nez N97. (Pokud byste chtela hrat lepsi hry a chtela vykonnejsi telefon, tyhle dva bych osobne vubec neporovnaval a vybral bych si jiny model – napr. N8. Ale to uz jsme asi mimo, ale rict jsem to musel :))

Zdroj: www.mobilmani­a.cz/default.as­px?catcomp=1&ca­talog=1&itemlis­t=10640%2c20466

anonym

Rozdíl je v čísle a písmeně.

anonym

Dobre , diky. Jeste asi pockam. 🙂 Tak jsi sikovnej kluk … o neco malo starsi nez jsi ty mam 2 syny , ale ti uz chudaci se mnou nemaji trpelivost mi vsechno 100 krat vysvetlovat. 🙂 V nejhorsim si te adoptuji , nebo vymenim.. zeptej se maminy. 🙂 Zatim ahoj a tesim se zase na setkani na odpovedich. -iv-

chudst

Nemas vubec zac, prosim te – a ja ti to nevysvetloval stokrat, ale jednou :) A dobre se pracuje s nekym, kdo je chapavy – coz ty jsi, tak nedelej ze ne :)

Mamku nevymenim (ackoliv ona by asi obcas prohlasila, ze si me klidne muzes vzit XD), ale muzu si te vzit treba za tetu; jsi prima a tety byvaji prima, takze to mame oficialne potvrzeno! XD

Tak. A ja jdu asi pomalu na kute, pac zitra vstavam v nekrestanskou hodinu: v pet hodin rano! Cokoliv pred desatou dopoledni je nekrestanska hodina XD Dobroou! :)

anonym

Dobre. Tak teta. Porad lepsi , nez prateta ! 🙂 Dobrou .

anonym

Vsem diky … chudst zvlast : 🙂 Pro Chudst : Za opakovani se neomlouvejte ! I kdyby 10 krat , me to stejne stacit nebude. 🙂 Doplatit chteji 3 000 kc. Hry neznam , nehraji. Me staci , ze moji synove postrileli uz pul Ameriky. ! Mobil mam na volani , sms , fotek tak 100 za rok a video 2 krat. 🙂 tak cooo ? 🙂 P.S. Uz jsme tu skoro jako svoji 🙂 – ( snad me vase pani nezabije ) , tak tykani – ok. ? Ja jsem -iv- . 🙂

chudst

Moje pani me nezabije, na zeneni mam jeste chvilku cas (je mi 21) :) Ale na tykani rad pristupuju, dekuju :)

Zpet k mobilu, at ho doresime: 3000,– … normalni cena je zhruba okolo 10.000,– Takze sleva je to slusna. Z toho, co jsi napsala, cely ten muj sloh muzes zkratit na jednu vetu – „Pro tebe hraji dve veci: dotykovy kapacitni display a lepsi rozliseni videa a fotaku (ale bez automatickeho zaostrovani).“ Ostatni at uz plusy ci minusy by te zajimat tedy nemely. Jestli jsou to pro tebe dulezite veci nebo ne, to uz si musis rozhodnout sama.

Mit jeden mobil vzdy v zaloze se vyplati, cim jsou mobily lepsi, tim jsou poruchovejsi.

Takze nasledujici postup:

  1. Uvaz, zda-li chces dat 3.000,– za mobil, ktery je mimo tech dvou veci skoro stejny, jako tvuj stary. (Asi nejdulezitejsi krok, jak koupe, tak nekoupe ma svy vyhody i nevyhody :))
  2. Pokud jsi nerozhodna, zajdi si do prodejny a vyzkousej si ho, jestli ti bude vyhovovat. Edit.: do prodejny si zajdi tak jak tak :)
  3. Pokud se ti bude libit a odpoved na krok 0) bude znit ANO, kup si ho :) Pokud se ti v necem libit nebude, nekupuj ho =o)

================
Ja osobne bych vahal akorat ho koupit jedine kvuli tomu displayi, protoze odporove displaye rad nemam, spatne se mi na nich dela; jinak bych do nej penize nedaval. Ale to je jen muj pohled, uz jakoby zaujaty – uz jen proto, ze nemam penez na vyhazovani a radeji bych si pak koupil poradny mobil treba za rok. (Ale ja ho vyuzivam plne – internet, hry, prohlizece Wordu, PDFek, MP3ky, apod., takze to se te netyka :))

=============­===============

Vice ti uz poradit nemuzu, mas objektivni porovnani, mas muj nazor, ted uz si jen musis udelat svuj obrazek :) Domluvil jsem, HOWGH! =O)