palros

Mám letní pneu se vzorkem hlavních drážek 3 mm, ale boční drážky mají jen 1 mm. Můžu je ještě použít?

Nejlepší odpověď
Emefej

Minimální hloubka dezénu u letních gum je 1,6 mm. Měří se to v hlavní drážce, takže můžeš.
U zimních pneumatik se to podle zákona 133/2011 Sb., § 40a, odst. 1, písmeno b, měří v hlavní drážce. Předpokládám tedy, že u letních pneumatik se to bude měřit ve stejném místě.

Další odpovědi
cukrar

Hlavní drážka je důležitá, krajní vzorek není důležitý.
Někdy ale policisté (viz TV z konce roku) nevědí, jak se to měří, pak je u správního řízení velice veselo.

cochee

kapitán: kravina. I na úplně nové gumě na kraji běhounu končí drážky dezénu do ztracena, tj. do hloubky nula mm. Takže žádné „KTERÉMKOLIV.“

V hlavních drážkách nebo zářezech moderních pneumatik jsou umístěny kontrolní body. Mají podobu příčného pásu, který je umístěn v hloubce drážek tak, že pokud není výškový rozdíl mezi tímto pásem a povrchem běhounu, pneumatika se již ojela na hraniční hloubku dezénu nebo ještě více. Pásky jdou dobře vidět na středových drážkách na obrázku ve Zdroji.

Zdroj: http://www.mpne­u.cz/img/obraz­ky/c2dcb06c49184e6a67a58­f62bfd57fe5.jpg

Hans51

Nevím, kde se ta hloubka měří.

=============­========================­==========
Díky za upřesnění!