Mám kolii,psa.Jak je to s krytím?Jak moc musí být pes vycvičen? Jestli je potřeba účast na nějaké soutěži.Pište vše.

Nejlepší odpověď
anonym

Pes musí splnit podmínky uchovnění, které jsou pro každé plemeno jiné.
V chovatelském klubu vám sdělí případné podrobnosti. V PP (rodokmenu) máte uvedeného chovatele, tedy osobu, od které váš pes pochází. Tento chovatel by vám poradil nejlépe, případně se obraťte na chovatelský klub. U kolií nebývá podmínkou k uchovnění zkouška z výkonu.
http://www.collie-sheltie-club.cz/ Většinou se jedná o výstavu nebo bonitaci po splnění minimální věkové hranice, povinné zdravotní testy.
www.cmku.cz tam je seznam všech klubů s podmínkami pro chovnost event. je zde poradna.
Doplňuji:
http://www.collie-sheltie-club.cz/userFi­les/rady/2013/bo­nitacni_rad_24_3_­13_schvaleny.pdf

Další odpovědi
www

Vše záleží jen a jen na tobě, nikdo tě k ničemu nutit nemůže a nebude.
Chceš-li se ale o psa řádně postarat jak to on potřebuje a vycvičit ho, aby byl použitelný a bezproblémový, viz odpověď Bohemica.