KriKriKri

Beru kapky Stoptussin na kašel a mezi vedlejšími účinky píšou bolest hlavy. Bolí mě hlava, měl bych volat do nemocnice?

Nejlepší odpověď
da ny

Uvařte si MAJORÁNKOVÝ čaj (ta co se dává do bramboračky, guláše apod. .) 😉
Zdroj: https://www.phar­mapoint.cz/her­bar/majoranka-zahradni/?gclid=E­AIaIQobChMIm4aF1f68­_QIVz41oCR2bOw­CSEAAYASAAEgLGf_D_BwE
Odkud jste sem spadl (na Zem) 😉
Přestaňte brát kapky. Případně si pořiďte jiné. Dostatečně pijte (1.5l vody denně stačí až až).
Někdy je dobré, neřídit se příbalovým letákem (vsugerování vedlejších příznaků).
Na konzultace a léčbu máte praktického lékaře. Proč chcete „obtěžovat“ telefonátem do nemocnice a na které oddělení hodláte volat?
Až budete v ohrožení života, vyražte, po ordinační době Vašeho praktického lékaře na pohotovost.
Podle typu kašle si vyberte třeba i bylinný čaj či kapky.

Další odpovědi
Dochy

Proč do nemocnice? Leda by ses tam léčil a mohlo to mít souvislost. (teda pokud to není přímo uvedeno v letáku, jako že asi není.
Podle mně, pokud máš podezření na vedlejší účinky, tak nejdřív vysadit ten stoptussin (předpokládám, že ss jej naordinoval sám). Pak se můžeš zkusit poradit v lékárně, nebo se svým lékařem.
(opět – pokud nemáš nějaké jiné akutní potíže, nebo nemáš jiné problémy, kvůli kterým by i tohle mohlo být závažné). Samozřejmě, pokud máš pocit, že jsi ohrožen na životě, existuje tísňová linka.

Mravenec

Tak ona bolest hlavy celkově k nějakému nachlazení/kašli i patří. Se Stoptussinem nebo bez něj…

elkon

Kvůli kašli volat do nemocnice? To si děláš srandu že. Na kašel stačí aby ti tvůj lékař napsal Erdomed.

Emefej

Ano, pokud v nemocnici mají psychiatrické oddělení, ihned volej! Budou rádi.

Manfred05

Pokud máte bolest hlavy jako vedlejší účinek užívání kapiek Stoptussin, není nutné volat do nemocnice, pokud bolest hlavy není nesnesitelná nebo doprovázená jinými příznaky, jako jsou zvracení, zmatenost nebo ztráta vědomí.

Bolest hlavy je relativně běžným vedlejším účinkem u některých léků na kašel, jako jsou kapky Stoptussin, a většinou se zlepší během několika hodin nebo dnů po vysazení léku.

Pokud je vaše bolest hlavy mírná a nevyskytují se další příznaky, můžete zvážit užití běžných analgetik, jako je paracetamol, a zkontrolovat, zda to pomůže zmírnit bolest hlavy. Pokud máte nějaké obavy nebo pokud se bolest hlavy zhoršuje nebo se objevují další příznaky, měli byste se poradit s lékařem.

Ametyst

Je hezké číst alibistické příbalové letáky. Tam se dozvíte, že máte všechny možné i nemožné příznaky, snad kromě sklonu k samovolným potratům.:-D