Kyta

Mám kamaráda,bydlí v rod.domku,v pod­nájmu,je na socce,jeho syn,by se rád přistěhoval,nep­řijde o dávku?

Má otec,patro pro,sebe,syn by bydlel v přízemí,nemají společnou domácnost?Podotýkám otec tam má stálé bydliště,syn jinde

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud by šlo o dvojgenerační domek, samostatné domácnosti, tak ne. Pokud je to všechno jeden byt, tak se bere součet příjmů osob v domácnosti a byl by asi problém, neboť by asi přelezli koeficienty a mohli by přijít o některé příspěvky, podpory.

Další odpovědi
zzzzz

Pozor na jednu věc, nejen rodiče k dětem, ale i děti k rodičům mají vyživovací povinnost. Záleží, jak se na to sociálka bude dívat, ten jejich přístup není jednotný.